KADIN GİRİŞİMCİLERİN EĞİTİMLERİ BAŞLADI

10 Aralık 2014 Çarşamba, 13:52

Yunusemre Belediyesi ile KOSGEB arasında kadın girişimci adaylarının eğitilmesi ve eğitim sonrası kendi işletmelerini kuran girişimcilere destek amacıyla oluşturulan uygulamalı girişimcilik kursu eğitimleri başladı.

Yunusemre Belediyesi, Beyaz Masa birimi içerisinde faaliyet gösteren İstihdam Mekezi’ne yapılan başvurular sonucunda belirlenen kadın girişimcilere eğitimleri Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda veriliyor.

Kadın girişimcilere yönelik 8 Aralık Pazartesi günü başlayan eğitimleri danışmanlık eğitmeni Ümit Evren tarafından alıyor.

‘’AMACIMIZ MANİSA’YI GURUR İLE TEMSİL ETMEK’’

Girişimcilik kursu eğitimi alan Aysu Beşkirli, kendi iş yerini açmak için kursa katıldığını vurgulayarak, ‘’30 senelik bir iş hayatım oldu. Kendi mekanımı açmak için ve bu girişimcilik kursundan faydalanmak için buradayım. Hocamızdan çok faydalanıyoruz. Ben 30 senelik iş hayatımda çok donanımlı olduğumu düşünürken buraya başladıktan sonra hiçbir şey bilmediğimi anladım. Yunusemre Belediyesi’ne vermiş olduğu hizmetten dolayı sonsuz teşekkür ederim. Kurslar faydalı geçiyor. Ben bu kursta olmaktan bu arkadaşlarımız ile aynı yerde eğitim almaktan çok memnunum. Amacımız Manisa ve Türkiye pazarında Manisa’yı gurur ile temsil etmek.” dedi.

Kurs eğitimi alan Ayfer Alkan ise emekli olduğunu ve girişimcilik kursuna kabul edildiğini belirterek,  ‘’Bir şeyler yapmak aklımdaydı. Bu girişimcilik kursu sayesinde bir çok bilgi öğrendim. Esnaflığı düşünen kişiler bu kursa başvuruda bulunmalıdır. Çünkü çok faydalı bir eğitim geçiyor. Yunusemre Belediyesi’ne bize bu eğitim ortamını sağladığı için çok teşekkür ederim.’’ diye konuştu.

Girişimcilik kurslarının üretim, satış planı, pazar analizi,  girişimcilik konularının sınanması, finansal plan gibi konulardan oluştuğu ve eğitimlerin 18 Aralık 2014 tarihine kadar devam edeceği ifade edildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir