İYİ Partili Eryılmaz,  “Yüz asır da geçse unutmayacağız”

10 Ekim 2020 Cumartesi, 13:34

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Manisa’ya gelişinin 95’inci yıl dönümü  kapsamında yaptığı açıklamada,  Mustafa Kemal Atatürk’ün Manisa’ya gelişini coşku içerisinde kutladıklarını belirterek, “ Değil bir asır yüz asır da geçse ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü kalbimizde çıkartmayacağız” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Manisa’ya gelişinin 95. yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı.  Manisa Tren Garı’nda temsili karşılama  ile başlayan  program, Cumhuriyet Meydanı’na kortej yürüyüşü yapılarak devam etti.  Ardından Cumhuriyet Meydanı’nda  bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Törene, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Yunusemre ilçe Başkanı Tufan Akan, Şehzadeler ilçe Başkanı Ahmet Çelik ve  çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz,  ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  Manisa’ya gelişini coşku içerisinde kutladıklarını belirtti.  Eryılmaz, “ Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün Manisa’ya her gelişinde Manisa halkı kendisini coşku içerisinde karşılamıştır. Biz de bugün İYİ Parti olarak bu önemli günde tarihimizin baş kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü karşılamaya geldik. Vatandaşlarımızın tıpkı eski günlerde olduğu gibi pencerelerde bayrak sallaması, kapı ve pencerelerine bayrak, Atatürk posterleri asması bizleri çok mutlu etmiştir. Bugün pencerelere ve kapılara asılmış bayrakları gördük. Balkonlarında günün anısına bayrak sallayan, Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosunu alıp sokağa çıkan  vatandaşlarımız gördük. Hatta kucağında kedisiyle birlikte  sokağa çıkarak bayrak sallayan çocuklarımızı gördük. Tüm bunlar bizleri çok mutlu etmiştir. Demek ki bir değil yüz yıl da geçse Mustafa Kemal Atatürk’ü bu milletin kalbinden silmek mümkün olmayacak. Bizler bugün bunu yaşayarak gördük. Bu da bizi gururlandırdı. Bu vesileyle 95 yıl önce Manisa’yı ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi en derin şükranlarımızla anıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir