İlaçlama Personeline Bilgilendirme Semineri

23 Ağustos 2014 Cumartesi, 13:15

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı il genelinde sürdürülen haşere mücadelesi çalışmaları kapsamında, Haşere ile Mücadele Şube Müdürlüğü personeline ‘Kentsel Alanlarda Vektör Kontrolü’ konulu seminer düzenlendi. Seminer hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, ekiplerin ilaçlama çalışmalarını yürütürken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve iş güvenliği konusunda yapılması gerekenlerin anlatıldığını belirtti.

İl genelinde haşerelerle mücadele çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, ilaçlamaları yapan personele yönelik olarak da eğitimler veriyor. 6360 sayılı kanun gereğince merkez ilçeler dahil tüm ilçelere hizmet edecek uygulama ekiplerine yönelik personelin alanları daha iyi tanıyabilmesi, yapılan uygulamalarda daha etkin sonuç alabilmek amacıyla gerçekleştirilen eğitime Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt da katıldı. Seminer ile il genelinde haşerelerle mücadele edilirken Haşere ile Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin sağlıklarının korunması amaçlanıyor. Personele yönelik semineri Bayer CropSicience Geliştirme ve Ruhsatlandırma Müdürü Özgür Öztan verdi. Öztan seminerde ilaçlama yaparken yapılan doğru ve yanlış uygulamalardan bahsederek, Haşere ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dikkat etmesi gereken hususları örneklerle anlattı. Öztan ekiplerin iş güvenliği konusunda da hassas davranmaları gerektiğini söyledi.

Önce iş güvenliği

Seminerle ilgili konuşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Serpil Aykurt, il genelinde kentsel alanlarda problem olan zararlılarla mücadelenin tüm hızıyla sürdüğünü belirterek, “Bu zararlılarla mücadele yöntemleri ve kimyasal mücadele yapılırken nelere dikkat edilmesi konusunda personelimize bilgilendirmede bulunuyoruz. Personelimizin sağlığı bizler için çok önemli. Haşere ile Mücadele Şube Müdürlüğü personelimizin ilk olarak kendi sağlıklarına dikkat etmelerini istiyoruz. Bu yüzden tüm personelimiz bu seminerde iş güvenliği konusunda da bilgi alacaklar” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.