Hem 90’ıncı yaşını kutladı hem de kitabını tanıttı

20 Ocak 2015 Salı, 18:25

MANİSA’nın Salihli İlçesi’nde, emekli öğretmen İlyas Kalay, 90’ıncı doğum gününü hem sevenleri ve dostları ile birlikte kutladı hem de “Eğitimin Gücü” adlı kitabının tanıtımını yaptı.

Salihli Öğretmenevi Düğün Salonu’nda düzenlenen programa CHP Manisa milletvekilleri Sakine Öz, Özgür Özel, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Mazlum Nurlu ile yüzlerce davetli katıldı. Program kapsamında Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Mandolin Topluluğu’nun mini konser verdi. Emekli öğretmen İlyas Kalay’da konser de seslendirilen sesiyle eserlere eşlik etti. Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Başkanı Profesör Doktor Kemal Kocabaş’ın kısa bir sunum yaptığı programda eski öğrencileri Kalay’a fotoğraflarla sürprizler yaptı. Öte yandan CHP Milletvekilleri, Kalay’a Atatürk’lü plaket takdim ederken program Kalay’ın “Eğitimin Gücü” adlı kitabının tanıtımı ve imza töreni ile sona erdi.

Törende konuşan kendisi de köy enstitüsünden mezun birö ğretmen olan İlyas Kalay “Bugün beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Hem 90’ıncı yaşımı kutluyorum hem de 20, 30 yıl önce derslerine girdiğim, eğittiğim öğrencilerimle birlikte kitabımı imzalıyorum. Bu benim için tarif edilmesi mümkün olmayan bir duygu. Sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir