Hastanede tedavi gören gazilere komutan ziyareti

15 Ocak 2015 Perşembe, 13:15

MANİSA’nın Kula İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar ile beraberindeki grup, yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören Kore ve Kıbrıs gazisi iki eski askeri hastanede ziyaret etti.

Yeşilyayla Mahallesi’nde yaşayan ve yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar nedeniyle Kula Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Kore gazisi 82 yaşındaki Mehmet Ali Karabulut ile Kıbrıs gazisi 62 yaşındaki Yaşar Kaptan’ı; İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Melih Oğuz ve Kula Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çürük ziyaret etti. İki eski askerle sohbet edildi, hatırları soruldu.

Yüzbaşı Erkan Enginar “Bizler bu aziz Vatan için canını hiçe sayarak şehit olan evlatlarımızın, ailelerinin, yaralanıp gazi olan evlatlarımızın ve ailelerinin sadece yılın belli günlerinde değil her zaman yanlarındayız. Böyle değerli insanlardan sevgiyi, paylaşmayı, yaşamayı dinlememiz ve onları ziyaret edip hayır dualarını almamız lazım. Mehmet Ali Karabulut ve Yaşar Kaptan büyüğümüze Allah sağlıklı ve uzun ömür versin” dedi. İki gazi de, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir