HASAN ÖREN; ÖFKE SİZDE, SABIR BİZDE OLACAK

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 18:21

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Turgutlu’da afişlerinin yırtılmasına tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Hasan ÖREN; bu yapılan “Cumhurbaşkanı Adayımıza Büyük Saygısızlıktır” dedi.
Hasan ÖREN yaptığı açıklamada; CHP olarak Cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklarımızı tamamlayarak çalışmalara başladık. Kiraladığımız billboardlara adayımız sayın İhsanoğlu’nun afişlerini astık. Fakat bazı kendini bilmezler afişlerimizi yırtmışlardır. Demokrasiden nasibini almamış, seçim barışını bozmak isteyenleri esefle kınıyorum.
Başbakanın kin ve nefreti maalesef seçimlere de yansımıştır. Bu hareketler AKP dışındaki siyasi partilerin birlik ve beraberlik içinde ortak aday çıkarmasından duyulan rahatsızlıktır. Afişlerin yırtılması demokratik bir seçim yarışından rahatsız olanların yaptığı yanlış davranışlardır.
Turgutlu’da Mart ayındaki yerel seçimler barış içerisinde geçmiştir. Tüm adaylar ve partiler sağduyulu davranmış herhangi bir sorun yaşanmadan seçim tamamlanmıştır. Ekmeleddin İhsanoğlu etrafında birleşen siyasi partiler olarak aynı sağduyu ve duyarlılıkla seçim çalışmalarını yürüteceğiz. Birilerinin kışkırtmalarına rağmen seçim barışını asla bozmayacağız. Turgutlu’nun her yeri yeni afişlerle donatarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öfke AKP’de ise sabır bizde olacak ve tüm iyi niyetimizle Cumhurbaşkanı adayımızı destekleyeceğiz.
Cumhurbaşkanını ilk defa halk seçecektir. Bu nedenle bu seçim diğerlerinden farklı olacaktır. AKP’nin baskılarına, araştırma şirketlerinin kanaat açıklamalarına rağmen Manisa 2010 referandumunda nasıl “HAYIR” çıkardıysa Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu için “EVET”çıkaracaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir