GÜZGÜLÜ ULUSAL TIP ÖĞRENCİ KONGRESİNE KATILDI

08 Mayıs 2015 Cuma, 14:46

MANİSA Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilim Kulübü tarafından bu yıl 10. kez düzenlenen Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi’ne katıldı. Kongrede bu yıl  ‘Acil Tıpta Yaklaşımlar’ konusu işlendi.

 

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilim Kulübü tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen tıp öğrenci kongresi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde başladı. 8-10 Mayıs tarihlerinde Manisa ve Kuşadası’nda devam edecek olan kongreye, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Dal Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Özsaraç, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş yaptı. Celal Bayar Üniversitesi’nin bu tür projelere destek olduğunu belirten Gümüş, öğrencilerin kültürel ve sosyal faaliyetlerine maddi ve manevi anlamda yardımcı olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek Büyükşehir Belediyesi’nin de kendilerinin her anlamda yanlarında olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Bilal Gümüş’ün ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ise üniversitenin kuruluş yıllarını iyi bildiğini ve uzun yıllar Manisa ile Celal Bayar Üniversitesi’ni birleştirememe sorununun yaşandığını belirtti.

Üniversite Manisa İle Bütünleşmeli

Celal Bayar Üniversitesi’nin Manisa’nın büyümesinde de çok büyük etkisi olduğunu belirten Güzgülü özellikle Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitenin gelişmesinde ve ilerlemesinde ellerinden gelen her türlü yardım ve desteği düşünmeden harekete geçirdiklerini ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonu ile hareket ederek diğer illere örnek olacak bir üniversite yaratma sürecine de her zaman katkıda bulunacaklarını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Öğrenciye Yatırım Yapıyor

Büyükşehir Belediyesi olarak yapacakları hizmetlerin geliştirilmesinde öncelikli olarak sosyal hayatı düşündüklerini belirten Güzgülü, Manisa’da yaşayan öğrencilerin kültürel ve sosyal hayatlarını daha iyi şartlarda yaşamaları için büyük yatırımlar yapıldığını belirtti. Özellikle kampüs yolunda yaşanan trafik sorunu üzerinde ivedilikle durduklarını belirten Güzgülü, “Büyükşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz cazibe merkezlerinin olması gerektiğidir. Bu anlamda Manisa şehrimize Atatürk Kent Parkı kazandırdık. Öğrencilerimizin Atatürk Kent Parkı’nda uygulamaya geçmesini istedikleri herhangi bir şey varsa da bizimle iletişime geçmeleri yeterlidir. Bize gelen taleplerden birisi de burada internet olmamasıydı. Ekiplerimiz hemen çalışmalarına başladı. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin yapıcı fikirlerinizden faydalanmak istiyoruz. Celal Bayar Üniversitesi ve öğrencilerine faydalı olabilecek değişik düşünceleriniz varsa Manisa’yı ve üniversiteyi kaynaştıracak her türlü fikir ve düşüncelerinize her zaman destek olacağız” diye konuştu. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilim Kulübü Başkanı Hatice Selin Yörük ise Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü’nün projelerinde kendilerine her zaman destek olduğuna değindi. Konuşmaların ardından kongrenin önemine ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. Acil servislerin çalışma koşulları ve sık görülen hastalıklar hakkında bilgilendirmelerin de y

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.