GİRİŞİMCİ KADINLAR EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

02 Aralık 2014 Salı, 17:10

Yunusemre Belediyesi ile KOSGEB arasında kadın girişimci adaylarının eğitilmesi ve eğitim sonrası kendi işletmelerini kuran girişimcilere destek amacıyla oluşturulan Uygulamalı Girişimcilik kursu eğitimleri 8 Aralık Pazartesi günü başlayacak.

Kurs kapsamında Yunusemre Belediyesi Beyaz Masa birimi içerisinde faaliyet gösteren İstihdam Mekezi’ne yapılan 74 başvuru sonucunda girişimcilik eğitimi verilmesi amacıyla kırk bayan girişimci belirlendi.

Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti.

Orhan Güzel, Yunusemre ilçesinde yaşayan vatandaşların fabrikalara yerleştirilmesi yönünde çaba sarf ettiklerini belirterek, “Sadece para kazanmayı değil para kazandırmayı belki de balık tutmayı öğretme yolunu seçtik. Ve bunu özellikle bayan vatandaşlarımızı ön plana çıkartarak sadece onlara özel KOSGEB ile iş birliği içerisinde bir eğitim tasarladık” dedi.

KIRK KİŞİ EĞİTİMDEN YARARLANACAK

Güzel , kurs için  halı yıkama, butik, konfeksiyon gibi çok sayıda alanda başvuru olduğunu belirterek, “Yunusemre Belediyesi Beyaz Masa birimi içerisinde faaliyet gösteren İstihdam Mekezi’nde eğitim durumları değişik, farklı yaş grubu aralığında olan vatandaşlardan başvurular aldık. Bu eğitimiz için 74 bayan vatandaşımız başvurdu. Bunlardan otuzu asil on tanesi yedek olmak üzere kırk kişiyi belirledik. 8 Aralık pazartesi günü itibari ile Yunusemre Belediyesi Meclis salonunda Uygulamalı Girişimcilik kursu eğitimleri başlayacak. Yetmiş iki saat sürecek eğitimler sonunda sertifika alacak olan bayan girişimciler otuz bin liralık hibe desteğini almaya hak kazanacak. Böylece belediyemizin bu hamlesi bayan girişimcilerin hem kendilerine hem çevrelerine iş sağlaması yönünde çok faydalı olacaktır’’ diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir