GELECEĞİN KAYMAKAMLARI VALİLİĞİ ZİYARET ETTİ

15 Kasım 2014 Cumartesi, 17:48

Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencileri ‘Medya ve Siyaset’ dersi kapsamında Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilgün Kök eşliğinde Valiliği ziyaret etti.

Kök, ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, öğrencilerin geleceğin kaymakam adayları olduklarını belirterek öğrencilerin Valiliği yakından görmelerini, vali yardımcısından kamu idaresi hakkında bilgi edinmelerini sağlamayı istediklerini söyledi. Bu tür deneyimlerin öğrenciler üzerinde olumlu etki bıraktığını ifade eden Kök,  gezi ve ziyaretler ile hem eğitim amacıyla Manisa’ya gelen öğrencilerin Manisa’yı tanımalarını hem de kurum amirlerinden faaliyetleri hakkında yakından bilgi almayı amaçladıklarını belirtti.

Öğrenciler Valilik Brifing Salonunda Vali Yardımcısı Yakup Tat ile bir araya geldi. Mesleki yaşamı boyunca günlük yaşamdaki deneyimlerini öğrenciler ile paylaşan Tat, öğrencilerin kamu idaresi ile ilgili merak ettiği soruları yanıtladı.

Yapılan toplantının ardından Vali Yardımcısı Yakup Tat ile günün anısına fotoğraf çektiren öğrenciler daha sonra Manisa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şehriban Yıldırım’ın makamında Müdür Yıldırım ve İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Erşen Akar ile sohbet etti. Burada Akar, müdürlüğünün görev alanına giren konular hakkında öğrencileri bilgilendirerek soruları yanıtladı. Yıldırım da kamu idaresi ve medya ile ilişkiler üzerine bilgiler vererek, günlük faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Yıldırım öğrencilerin sorularına da yanıtladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir