Gazze ve Azerbaycan’dan Gelen Hastaları Ziyaret

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 10:12

TBMM Filistin Dostluk Grubu Üyeleri, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan hastaları ziyaret ederek acil şifalar dilediler.

Filistin Dostluk Grubu Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş yaptığı açıklamada “Gazze’den getirilen 4 Filistinli ve Azerbaycan’dan getirilen 2 Azeri hastayı tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldık. Tedavileri devam ediyor. Hemen hepsi bombardıman nedeniyle göçük altında kalan yaralılar. Özel uçakla Türkiye’ye getirildiler. Her biri itina ile tedavi ediliyor. Onlar burada muhacir, bizler ise ensarız. Her türlü ihtiyaçları karşılanacaktır. Gazze ve Azerbaycan’ın kandillerinin yağını hiç eksik etmeyeceğiz. Gazze’den getirilmesi planlanan diğer hastalar için de gerekli hazırlıkları Sağlık Bakanlığımız yapmış durumdadır” dedi

Yurttaş ve Filistin Dostluk Grubu üyeleri şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar dilediler. Türkiye’nin dünyanın neresinde olursa olsun yardım eli uzattığını belirttiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir