Esnaftan, Başkan Çelik’e ziyaret

22 Eylül 2014 Pazartesi, 16:29

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Ahilik Kültürü Haftası çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve oda başkanlarını makamında ağırladı. Başkan Çelik, “Esnafımız bizim için büyük önem arz ediyor. Şehzadeler Belediyesi olarak her daim esnafımızın yanındayız. Biz esnafımızı bir paydaş olarak görüyoruz” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, oda başkanları ile birlikte Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu. Seçim çalışmaları nedeni ile hayırlı olsun ziyaretinde geciktiklerini belirterek sözlerine başlayan Birlik Başkanı Geriter, “Başkanımıza ve ekibine görevinde başarılar diliyorum. Bu şehir hepimizin şehri. Toplumun direği olan esnaf ve sanatkarımız, Manisa’mızın daha iyi ve daha güzel olabilmesi için üzerine düşen görevi yapmaya hazırdır. Özellikle bizi ilgilendiren konularda, başkanımızla istişarelerde bulunarak çalışmak isteriz. Başkanımız her zaman yanımızda oldu, bundan sonra da olacağına eminiz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Eylül ayının ikinci haftasında kutladığımız Ahilik Kültürü ve Meslek Eğitimi Haftamız nedeni ile kutlama programlarımızı başlattık. Ahi geleneği içerisinde de sayın başkanımızın ahiliğini kutluyoruz” dedi.

“ESNAFIMIZI PAYDAŞ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise şunları söyledi; “Tüm esnaf ve sanatkarımızın Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı kutlu olsun. Esnaf bizim için son derece önemli. Onlar gören gözümüz, işiten kulağımız, hisseden duyularımız. Çünkü şehrin nabzının attığı noktalar esnaf dükkanları. Medeniyetimizde büyük bir önemi var ki Ahilik Kültürü diyoruz. Bizim geleneğimizde insan insanın kardeşidir anlayışı vardır. Bu günde, bu anlayışın yaşatılması için çaba sarfeden tüm kurum ve kuruluşlara yürekten teşekkür ediyorum. Biz esnafımızı bir paydaş olarak görüyoruz. Hizmetlerimizden etkilenecek kesimlerle sürekli irtibat halinde olacağımız gibi, esnaflarımızı ilgilendiren konularda da mutlaka fikir alışverişi içerisinde olacağız.  Esnaf, Şehzadeler için büyük bir önem arz ediyor. Her daim esnafımızın yanındayız. Özellikle zabıtalarımızın esnafla iletişiminde sıkıntı istemiyorum. Gönüller kırılsın istemiyorum. İçerde bir müşteri varsa dükkana girilmemesini söylüyorum. Esnaflar bizim kardeşlerimiz, dostlarımız. Yeni kurulmuş bir belediye olmamıza rağmen, oda başkanlarımızla birlikte çok güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir