ENGELLİLERİN ÇİÇEKLERİ YUNUSEMRE’Yİ GÜZELLEŞTİRECEK

18 Kasım 2014 Salı, 18:37

Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin okul bahçesindeki serada yetiştirdiği çiçekler, Yunusemre Belediyesi tarafından ilçede yeşil alan ve çiçeklendirme çalışmaları kapsamında kullanılacak.

Yunusemre Belediyesi’nin desteğiyle Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde okuyan orta ve ağır derecedeki zihinsel engelli öğrencilerin okul bahçesindeki serada yetiştirdiği ürünler değerlendirilerek öğrencilere yardım sağlanacak. Topluma kazandırılacak öğrencilerin yetiştirdiği çiçekler ise belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan yeşil alanlara ekilecek. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek zihinsel engelli öğrenciler ile bir araya geldi. Başkan Çerçi’ye İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel de eşlik etti. Öğrencilerle sohbet ederek yakından ilgilenen Çerçi, yetkilerden öğrenciler üzerindeki eğitim ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çerçi ziyarette okul bahçesinde kurulan serada incelemelerde bulunmasının ardından okulu gezdi. Öğrenciler ise Başkan Çerçi ile hatıra fotoğrafı çektirerek isteklerini dile getirdi.

ENGELLİLER TOPLUMA KAZANDIRILACAK

Okulun zihinsel engellilere yönelik değişik meslekler öğreten bir uygulama merkezi olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerin bir çok talepleri var. Bu talepler doğrultusunda neler yapılabiliriz diye çalışmalar başlatacağız. Zihinsel Engelli öğrencilerimizi topluma kazandırma noktasında aileler ile birlikte çalışacağız. Engellilere yönelik bazı projelerimiz var. Okulumuzun çevresi ile ilgili spor alanları ve sera gibi konuları da görüştük. Serada üretilen ürünlerin pazarlanması noktasında çiçeklerin belediye tarafından değerlendirilmesi için bazı çalışmalarımız olacak. Okulumuz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz diyalog halindeler. Öğrencilerimize üretime katkıda bulunmaları için destek vereceğiz” dedi.

BELEDİYE İLE MİLLİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ

Ziyarete okuldaki çalışmaları yerinde incelediklerini ve sorunları dinlediklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, “İstekler karşısında neler yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuyoruz. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ediyorum. Başkanımızı bütün eğitim kurumlarına destekte yanımızda görmek bizi mutlu ediyor. Sürekli okulda öğrencilerle vaktini geçiriyor. Öğrencilerimizi topluma kazandırmak amacıyla çalışmalarımız olacak. Projeler üzerinde konuşuldu. Kapsalı spor salonu ve seranın zenginleştirilmesi için belediyemiz ile birlikte ortak çalışmalarımız olacak” dedi. Murat Ceylan ise Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep Şengül’e okula katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir