DEMİRCİLİ GENÇ GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINA KAVUŞTU

28 Kasım 2014 Cuma, 12:48

MANİSA’nın Demirci İlçesi’ndeki Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan KOSGEP Girişimcilik kursuna katılan 29 kursiyer, sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Demirci Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen törene; Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bakaç, CBÜ Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Akkılıç, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ticaret Odası Başkanı Mehmet Akkılıç, “Odamız tarafından KOSGEB işbirliği ile yapılan kursumuza katılan 29 girişimcimiz belgelerini almaya hak kazandı. Girişimcilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Demirci Kaymakamı Atila Kantay da, “Bu kursa emek veren kursiyerlerimizin yeni iş hayatında başarılı olmalarını dilerim. Yeni açılan bir iş yerinin devam ettirilmesi çok önemlidir. Demirci Manisa ilimize 165 kilometre uzaklıkta şirin bir ilçemiz. Demirci olarak ilimize uzak diyerek sızlanıyoruz fakat ama uzak olmanın getirdiği avantajlarda var. Manisa’da ekonomik anlamda kendi kendine yetinebilen ilçeler arasında Demirci vardır. Esnaf sayımız diğer ilçelerin üzerinde olduğu gibi, eğitimde de bir numarayız. Kursa katılarak belge almaya hak kazanan girişimcilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Kaymakam Atila Kantay ve protokol üyeleri, girişimcilere sertifikalarını dağıttı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir