ÇERÇİ VE ÇELİK MİMARLARIN VE MÜTEAHHİTLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

16 Kasım 2014 Pazar, 18:01

Manisa Mimarlar Odası ile Müteahhitler Derneği, Belediye Başkanları Dr. Mehmet Çerçi ve Ömer Faruk Çelik ile bir araya geldi.

Yunusemre Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıda mimarlar ve müteahhitler belediye başkanlarına imar ile ilgili yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Toplantıda Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Kılıç Kaya, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ulus Kotluca, İmar ve Şehircilik Müdürü Saniye Altay ve meclis üyesi Can Mercül yer aldı.

Manisa Mimarlar Odası Başkanı Atilla Efendioğlu toplantıda “Mimarlar Odası ve Müteahhitler Derneği ortak bir çalışma gurubu oluşturdu. İki ilçe belediyemiz ile bu konuları görüşmek üzere ortak bir toplantı talep ettik. Sokakta insanları çatışma noktasına getiren sorunlarımız var. Belediye Başkanlarımıza bizleri kabul ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Yunusemre meclis üyesi Can Mercül belediye başkanlarına bilgi vererek “Yeni Mahalle, Fatih, Cumhuriyet gibi mahallerimizde vatandaşlar yanan ve yıkılan ruhsatını almış fakat planın daha önceki dönemlerde iptal olması ve dava kararları da var. Hangi yerlerde plan geçerli ve ya geçersiz diye sınır tespiti yapamaya çalışıyoruz. Hangi adalarda inşaat ruhsatı verilebilir hangilerine verilemez bunları araştırıyoruz. Geneli ilgilendiren sıkıntı mevzuat gereği 23 Mayıs’ın sonrasında balkon ile ilgili bir işlemin yapılamamasından kaynaklanıyor” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Ömer Faruk Çelik, yaşanan sıkıntıların giderilmesi noktasında her iki belediyenin de iş birliği içerisinde olduğunu ve sorunları çözümü için gerekli çalışmaları yapacaklarını dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir