ÇERÇİ; “DİŞ HEKİMLERİNE DESTEĞE HAZIRIZ”

17 Kasım 2014 Pazartesi, 13:23

Manisa Diş Hekimleri Odası’nın organize ettiği programa katılan Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, temizliğin elden ve ağızdan başladığına dikkat çekti. Çerçi, “Toplumu bilinçlendirme adına elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, 18-24 Kasım Ağız Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimliği Günü kapsamında Manisa’daki diş hekimleriyle bir araya geldi. Diş hekimliğinin bilimselliğe yönelişinin 106.yılı nedeniyle organize edilen kahvaltı programı Manisa’nın tarihi mekanı Taş Fabrika’da düzenlendi. Programa Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay, Mali Müşavirler Odası Başkanı Sadık İrier, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal ve Manisa’daki diş hekimleri katıldı.

MANİSA’DA 200 DİŞ HEKİMİ VAR

Kısa bir konuşma yapan Manisa Diş Hekimleri Odası Başkanı Sevgül Bora,  Ağız Diş Sağlığı Haftası’nın 18-24 Kasım tarihleri arasında kutlandığını hatırlattı. 22 Kasım Diş Hekimliği Günü kapsamında Manisa’daki diş hekimleriyle bir araya geldiklerini belirten Sevgül, 200 üyeleri bulunduğunu söyledi. Sevgül, Başkan Çerçi’ye desteğinden dolayı teşekkür etti.

İl Halk Sağlığı Müdürü Ziya Tay ise Sağlık Bakanlığı’nın ağız ve diş sağlığı konusunda kampanya başlatacağını belirterek, “Bu konuda vatandaşlarımızın yeterince bilgisi yok. Bilinçlendirici çalışmalar yapacağız” dedi.

ÇERÇİ; “DİŞ HEKİMLERİNE DESTEĞE HAZIRIZ”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, diş hekimlerinin çoğunu yakından tanıdığını ve kendisini aile ortamında hissettiğini söyledi. “Temizlik ağızdan başlar, elden başlar” diyerek sözlerini sürdüren Çerçi, “Toplum olarak çok bilinçli değiliz. Bu konuda odamızla iş birliğine hazırız. Toplumu bilinçlendirme adına elimizden gelen bir şey varsa yaparız.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir