CBÜ’DE HEDEF İLK VE ORTAÖĞRETİM KURUMU AÇMAK

18 Aralık 2014 Perşembe, 15:24

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, vakıf bünyesinde ilk ve ortaöğretim kurumları açmak istediklerini söyledi.

Celal Bayar Üniversitesi Vakfı Başkanı Zafer Ünal, yönetim kurulu üyeleri ile CBÜ’nün yeni rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Birol Kovancılar da hazır bulundu. CBÜ Vakfı Başkanı ve Manisa eski Belediye Başkanlarından Zafer Ünal, CBÜ’nün Manisa’nın üniversitesi olduğunu dile getirerek, “Öğrencilerimiz de ‘Burası benim üniversitem’, ‘Ben bu üniversiteden mezun oldum’ diyebilmeli. Biz Manisa için var olduğumuzu, kazancımızı da Manisa için harcamak istediğimizi ifade etmek istiyoruz. Üniversitemize her konuda yardımcıyız ve üniversitemizin adının hep en iyi şekilde anılmasını istiyoruz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi de her şart ve platformda bir araya geleceklerini belirtip, “Sizin gibi farklı görevlerde bulunarak Manisa’ya hizmet etmiş olan büyüklerimizin görüşlerinden ve tecrübelerinden faydalanacağız. Buna ihtiyacımız var ve bu bize güç verecek. Bu görüş alışverişinin bundan sonra daha da artarak devam edeceğine inanıyorum. Üniversite vakfımızı şimdiye kadar etkin olarak değerlendiremedik. Bu konuyu, masaya birlikte yatıracağız. Çünkü, vakıf üzerinden üniversite için yapılabilecek çok şey var. Vakıf bünyesinde ilk ve ortaöğretim kurumları açmak istiyoruz. Birçok üniversite bu şekilde marka değeri kazandı. Vakfımızın öğrencilerimize sunduğu burs imkanlarını artırmak da birinci önceliğimiz olacak. Bursların ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerimiz için artarak devam etmesini arzu ediyorum. Gençleri devreye sokarak, sizlerin de tecrübelerinden istifade ederek vakfımızı canlandırmak istiyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir