ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

09 Ocak 2015 Cuma, 11:08

Basın meslek ilkeleri doğrultusunda, insan haklarına saygılı, doğru ve tarafsız habercilik anlayışı içerisinde yaptığı yayınlarla halkın bilinçlenmesi, düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesi, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması, kamuoyu oluşturulması, kamunun denetlenmesinde ilk akla gelen gazetecilik mesleği, demokratik hayatın vazgeçilmezidir.

Halkın haber alma ve bilgi edinme hakkının teminatı olan gazetecilerin her türlü güçlüğe karşı fedakarca yürüttükleri bu saygın görevlerinin biz kamu idarecileri için de zaman zaman yol gösterici işlevi bulunmaktadır.

Medya mensuplarımızın görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için gece gündüz, kar kış, yağmur çamur gözetmeden gösterdikleri çaba her türlü takdirin  üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, medya mensuplarının arzu ettikleri şartlarda görevlerini yürütmeleri temennisiyle Manisalı gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm medya mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve başarılarının devamını diliyor, görevi başında şehit düşen gazetecileri de rahmet ve saygıyla anıyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir