BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ’NDEN VALİ BEKTAŞ’A ZİYARET

02 Aralık 2014 Salı, 17:04

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı İsmail Önay ve yürütme kurulu üyelerini ağırladı.

Önay, ziyaret sırasında Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerini Vali Bektaş’a tanıtarak Konsey çalışmaları hakkında bilgi verdi. Önay, “Kent Konseyleri merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşerilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarıdır. Kent Konseyinin amacı kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmektir” dedi.

Önay, Kent Konseyi seçiminden sonra Yürütme Kurulu olarak ilk toplantıyı yaptıklarını, Meclisi ve Gençlik Meclisini kurduklarını belirtti.

Vali Erdoğan Bektaş da ziyaret nedeniyle teşekkür ederek Kent Konseyi Yürütme Kuruluna başarılar diledi. Manisa için yapılacak çok şey olduğunu ifade eden Vali Bektaş Kent Konseyine de büyük görev düştüğünü, hep beraber ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir