Büyükşehir Bayramda Görev Başında

21 Eylül 2015 Pazartesi, 14:40

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bayram tatili süresince görev başında olacak Zabıta, İtfaiye, Sağlık İşleri ve Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, 24 saat boyunca vatandaşın yanında olacak.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini amaçlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bayram süresince vatandaşların yanında olacak. Özellikle kurban ibadetini yerine getirecek vatandaşlar için Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tüm hazırlıklarını tamamladı. Konu ile ilgili bilgi veren Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, “Bayramda 4 gün boyunca ekiplerimiz 24 saat görev başında olacak. Şikayet hattımız ALO 153’e gelen her şikayet anında değerlendirilecek. Özellikle mezarlıklar, mezbahalar, hayvan pazarı ve kurban kesim yerlerinde ekiplerimiz hazır olacak. Kurban kesim yerleri dışında kurban kesenlere Kabahatler Kanunu kapsamında cezai işlem uygulanacak. Halkımızdan ricamız belirtilen yerler dışında kurban kesimi yapmamalarıdır” dedi.

Mezarlıklara ücretsiz ring seferi

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı da, arefe günü ve bayramın 1’inci gününde mezarlıklara ring servisi hizmeti verecek. Konu ile ilgili bilgi veren Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, TOKİ 2 Konutları ve Uncubozköy’den kalkacak araçların saat başı hareket edeceğini belirterek, aynı şekilde mezarlıklardan saat başı kalkacak araçların başlangıç noktasına geri döneceğini söyledi. Araçların geçiş güzergâhları ile ilgili de bilgi veren Deniz, “TOKİ 2 Konutları önünden kalkacak olan aracımız, Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinden, Lale Meydanı’na, Bahtiyar Tosunbaş Bulvarı’ndan, Garaj önü ve oradan mezarlığa ulaşacaktır” dedi.  İkinci aracın ise Uncubozköy’den kalkacağını ifade eden Deniz, “Uncubozköy Camii önünden kalkacak bu aracımız ise Laleli Yapek önünden, Laleli 2. Bölgeye, buradan da YSE Kavşağı’na çıkacak. İzmir Caddesi’nden devam edecek aracımız, Çarşı Bulvarı ve Borsa Caddesi önünden mezarlığa ulaşacak” diye konuştu.  Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, merkez dışındaki diğer 15 ilçede de yine ücretsiz seferlerin yapılacağını da sözlerine ekledi.

Kesim yerlerinin temizliği sağlanacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı da, bayram süresi boyunca ilaçlama hizmetlerine devam edecek. Bayram öncesi tüm mezarlıkların bakım ve temizliğini yapan ekipler, bayramda da özellikle kurban kesim alanlarında ve çevresinde ilaçlama çalışması yaparak, vatandaşların rahat bir bayram geçirmelerine katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi de, kurban kesim noktalarında kesim işleminin tamamlanmasının ardından kesim yerlerini yıkayacak.

Kurban Bayramı’mız kutlu olsun

Tek amaçlarının vatandaşların mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesi olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu düşünceden hareketle ekiplerimiz, bayram süresince 24 saat görev başında olacak. Vatandaşlarımız gördükleri her olumsuzluğu 444 99 45 Çözüm Merkezi ve ALO 153 Zabıta hattına bildirebilirler. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, kesilen kurbanların Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir