BAVYERA’DAN MANİSA’YA ÇEVRE İŞBİRLİĞİ

13 Kasım 2015 Cuma, 15:54

Almanya Federal Cumhuriyeti Bavyera Ekonomi Heyeti, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti. Çevre ve enerji teknikleri projelerinin görüşüldüğü toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, heyete kentte çevre sorunlarını önleyebilmek amacıyla gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Almanya Federal Cumhuriyeti Bavyera Ekonomi ve Medya, Enerji ve Teknoloji Devlet Bakanlığı Uluslararasılaşma ve Sanayi Dairesi Başkanı Dr. Johann Schachtner ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. Ziyarette, çevre ve enerji teknikleri alanında geliştirilen projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

ÇEVRE SADECE KENDİMİZE AİT DEĞİL
Çevre sorunlarının önlenebilmesi için yerel yönetimler ve beraberinde yürüyen kuruluşlara çok önemli sorumluluklar düştüğünü, bu konuda pek çok çalışma yaptıklarını ifade eden Yıldırım, “Çevrenin sadece kendimize ait olmadığı, başkalarına da ait olduğu düşüncesiyle çok daha duyarlı hareket etmemiz lazım. Bu konuda Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak kentte çevre sorununu önleyebilmek amacıyla üzerimize düşenleri yapmaktayız” ifadelerinde bulundu. Ziyarette Yıldırım ile Schachtner çevre ve enerji teknolojileri alanında geliştirilen projelerde işbirliği mesajı verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir