BAŞKAN ŞİRİN: “MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

22 Eylül 2015 Salı, 12:55

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Kurban Bayramı’nın Türk İslâm Âlemi’ne huzur getirmesini temenni eden Başkan Şirin, “Mübarek Kurban Bayramı’nın şehit acılarıyla sınanan Türk Milleti’ni kurtuluşa ulaştıracak hayırlara vesile olmasını diliyor, Yüce Allah’tan birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek sevgi, saygı ve mutluluğu hakim kılmasını niyaz ediyorum. Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan tüm hemşehrilerimizi de sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Hatırlamaya ihtiyaç duyduğumuz tüm güzel meziyetlerimizi yansıtabileceğimiz; eş, dost, akraba tüm sevdiklerimizle bir araya gelmemize fırsat tanıyan mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmanın manevi hazzını yaşamaktayız. Kurban ibadeti, Yüce Allah’a sonsuz şükranın, verdiği nimetlere vefa olmasının yanısıra, bizlerin maneviyatını perçinleyen, ilahi buyruklara sadakatle bağlandığımızı gösteren kutsal bir vecibedir. Bu vecibeyle birlikte gücü yeten, imkânı olan her Müslüman’ın her zaman olduğu gibi bu kutlu günlerde de vatandaşlarımızın ‘kurban’ kelimesinin mana itibariyle içerdiği fedakârlığı unutmayacaklarını, yardıma muhtaçlara el uzatacaklarını ümit ediyorum. Paylaşmanın ve kavuşmanın güzellikleri doyasıya yaşanırken; yoksul, yetim, hasta ve kimsesizlerin hatırlanmasıyla da ahlaki ve insani sorumlulukların gereğinin yerine getirilmesi en büyük dileğimizdir. Temennim, birliğimizin, varlığımızın ve geleceğimizin kötülüğe kurban edilmeden, her günümüzün bir bayram günü gibi geçmesi, her anımızın iyilik ve doğrulukla zenginleşmesidir. Bu bayramın maneviyatından feyiz alarak, kötülüğün ve kötümserliğin safında yer tutan, pozisyon alan ve tarafı haline gelen mihraklara tek yürek halinde karşı durmamız, engel olmamız milli ve dini vazifelerimizin gereği olarak değerlendirilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle Turgutlu’muzun, Türk Milleti’nin ve tüm İslam Alemi’nin mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, kurban ibadetlerinin Cenab-ı Allah katında kabul olmasını temenni ediyorum. Hac farizası için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, dualarında olabilmeyi ve sağlıcakla dönmelerini içtenlikle diliyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir