Başkan Ergün’den Rektör Çelebi’ye Tebrik Ziyareti

02 Aralık 2014 Salı, 17:53

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi’yi ziyaret etti. Çelebi’yi tebrik eden Başkan Ergün, “Güzel hizmetlere el birliği ile imza atacağımıza inanıyorum. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kemal Çelebi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Çelebi’ye başarılar diledi. Ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Birol Kovancılar, Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Bilal Gümüş’de yer aldı. Görevlerin gelip geçici, önemli olanın ise hizmet yapmak olduğunu ifade eden Başkan Ergün, “İnşallah güzel hizmetlere el birliği ile imza atarız. Bu temennilerle sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Hayırlısı olsun. Manisalı olmanızdan dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Sonuçta çocukluğumuzun, gençliğimizin geçtiği bu şehire hizmet edebilmek mutluluk verici. Başarılı hizmetlere imza atacağınıza inanıyoruz” diye konuştu.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi ise kentte bir bütünlük sağlayıp güzel projelere imza atacaklarına inandığını söyledi.

Manisa Üniversitesine Sahip Çıkmadı

Celal Bayar Üniversitesi’nin Manisa ile arasındaki bağı sağlayamadığını dile getiren Prof. Dr. Çelebi, “Tabi bunda üniversitenin de sorumluğu var. Manisa’da üniversitesine sahip çıkmadı. Bu sorumluluk karşılıklı diye düşünüyorum. Bu değerlendirmeyi bir Manisalı olarak ve 30 yıldır bu üniversitenin bir mensubu olarak yapıyorum. Manisa için bir araya gelmemiz lazım. Gönül birliğiyle, birlik beraberlik içerisinde Manisa’ya hizmet boynumuzun borcu. Tabiki milletimize ve insanlığa sunacağımız katkılar var. bu dönem inşallah bu anlayış içerisinde olacağız. Büyükşehir Belediyesi’nin de bize her türlü katkıyı vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir