BAŞKAN ERGÜN: “KADINLARIMIZ, HAK ETTİĞİ DEĞERE ULAŞMALI”

04 Aralık 2015 Cuma, 18:03

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türk Kadını’na Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasının 81. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Türk Kadını’nın seçme ve seçilme hakkına dünyadaki birçok gelişmiş ülkeden çok daha önce kavuştuğunu, bunun Türkiye Cumhuriyeti’nin medeniyet seviyesine ulaşmasında en önemli adım olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mesajında şunlara yer verdi:
“Bundan 81 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği dönemde Avrupa, Amerika ve Asya’daki birçok ülke kadınının bu haktan mahrum oldukları unutulmamalıdır. 5 Aralık 1934 tarihinde alınan bu kararla kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınması; demokrasi ve eşitlik kültürünün kurumsallaşmasıyla demokrasi bilincinin yaygınlaşması açısından ülkemize eşsiz fırsatlar sağlamıştır. Kadınlarımızın hak ettikleri değerlere ulaşabilmesi ve toplum içerisinde eşit haklara sahip olduğu değerlerinin verilmesi en büyük temennimdir. Türk kadınına seçme seçilme hakkının verilmesinin 81. yıldönümünü kutlarken, kadınlarımızın da Atatürk’ün onlara verdiği değere layık olmalarını, haklarını sonuna kadar almak için var güçleriyle bu mücadeleye devam etmelerini diliyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir