BAŞKAN ÇERÇİ’DEN GÜVENÇ’E ZİYARET

30 Eylül 2014 Salı, 18:59

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, şehir meclis üyeleri ve Yuntdağı muhtarları Gaziantep gezisinin ardından, Şanlıurfa’ya geçerek Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile bir araya geldi.Celalettin Güvenç, Başkan Çerçi ve beraberindekileri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait tarihi Harran Kapı’da ağırladı.

 

Gerçekleşen buluşmada 22. ve 23. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Müfit Yetkin ve 22. ve 23. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk de yer aldı. Çerçi, Güvenç’e gerçekleştirdikleri geziyi anlatarak karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Tarihi binada Başkan Çerçi ve Güveç poşu takarak Urfa’nın geleneksel kahvesi olan mırrayı içtiler. Muhtarlara ve meclis üyelerine Urfa’nın meşhur çiğ köftesi ikram edildi.

Meclis üyeleri ve muhtarlar ile birlikte önemli bir gezi yaptıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Antep fıstığı ile ilgili tesisleri ve enstitüyü ziyaret ederek yetkililerin verdiği bilgileri aldık. Geçende ise İzmir’de koyun ve keçi panayırını ziyaret etmiştik. Hafta sonları bizim için bu şekilde geçiyor. Hafta içinde Ankara’da başkan yardımcımızla önemli geziler yaptık. Tabi yerimizde durmuyor, koşturuyoruz. Amacımız Yunusemre’yi daha modern bir hale getirirken bir yandan da çiftçilerimizle kırsal bölgeleri kalkındırmak amacıyla belediye olarak bunun öncülüğünü yapmak istiyoruz. Bu kapsamda sosyal belediyeciliği uygulamak istiyoruz. Ben buna inanıyorum. Antep fıstığı ile ilgili önemli bir sürece başlayacağız. Belediye olarak da Yuntdağı’nda büyük bir bahçe kuracağız. Buradan aşı çubukları ve gerekli araçların alınması sağlanacak. Yuntdağı’nı hem tarım hem de hayvancılık anlamında kalkındırmak istiyorsak destek vermemiz gerekiyor. Yunusemre’yi şehircilik anlamında geliştirmek için pek çok projenin görüşlerini yapıyoruz. Çok değerli belediye başkanımız bizlerinde her zaman valisi Celalettin Güvenç’e bizleri ağırladığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

“MANİSA’YI ÖZLÜYORUM”

Başkan Çerçi ve muhtar ile bir aradan olmaktan dolayı mutluluğunu dile getiren Celalettin Güvenç, “Bütün Manisalılara selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Bütün dostlarımız buradalar. Hasret giderdik. Manisa’nın havasını Şanlı Urfa’ya getirdiler. Manisa Türkiye’nin batıya bakan yüzü. Problemlerini çözmüş bir kent. Güzel insanların diyarı. Manisa’yı özlüyorum. Arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. İnşallah ilk fırsatta ziyarete gideceğim” diye konuştu.

Kültür Sosyal İşler Komisyon Başkanı Necip Denktaş öncülüğünde organize edilen gezide muhtarlar, organizasyonun Yuntdağı’nın kalkınması noktasında olumlu geçtiğini belirterek, eski Manisa Valisi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile buluşmalarından dolayı da duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Ziyaretin sonunda Mehmet Çerçi, Celalettin Güvenç’e içerisinde mesir macunu bulunan çeşitli hediyeler verdi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.