BAŞKAN ÇERÇİ; “ÖĞRETMEN GELECEĞE YÖN VEREN KİŞİDİR”

23 Kasım 2014 Pazar, 17:12

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Öğretmenler Günü’nü kutladı. Çerçi, “Öğretmen ülkemize ve geleceğimize yön veren kişidir” dedi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Öğretmenliği sorumluluğu ağır ve kutsal bir meslek olarak tanımlayan Başkan Çerçi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğretmen ülkemize ve geleceğimize yön veren kişidir. Medeniyet ve bilgi yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna inanıyorum. Çünkü öğretmen geleceğin siyasetçilerini, akademisyenlerini, bilim adamlarını ve hatta öğretmenlerini yetiştiren kişidir. Öğretmen öğrencisine güzel ahlakı, doğruluğu aşlayan kişidir.” dedi.

Eğitim ve öğretimin bir bütün olduğunu hatırlatan Başkan Çerçi, “Öğretmen sadece öğretmez, eğitir de aynı zamanda. Bir öğrencinin hayatında en az ailesi kadar etkin olan öğretmen, hedef çizer, yol gösterir. Hepimizin bir öğretmeni vardır. Onlara saygıda kusur etmeyelim. Ömrünü eğitime adamış, vefakar ve fedakar eğitimcileri minnet ve rahmetle anıyorum. Tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü canı gönülden kutluyorum” diye konuştu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir