BAŞKAN BAYBATUR’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 Eylül 2014 Cuma, 15:18

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, “Ülkemizin ve milletimizin, bugün, bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.”dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Baybatur mesajında; “Göğüslerini vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehit ve gazilerimiz, milletin nezdinde en muteber mertebeye erişmişlerdir. Bu topraklar, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârca çabaları neticesinde vatan kılındı. Ay yıldızlı bayrağımız yine onlar sayesinde bu mukaddes vatan üzerinde özgürce, gururla dalgalanmaktadır. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır. Hükümetimiz bugüne kadar bu şuurla hareket etti ve TBMM’de kabul edilen yasa ile Şehit Yakınları, Gaziler, Engelliler ve Terör Mağdurlarının haklarını yeniden düzenledi. İnşallah, bundan sonra da şehitlerimizin bize emanet olan yakınlarını desteklemeye, gazilerimizin toplumsal hayattaki statülerini güçlendirmeye, devletimizin imkânlarıyla onların yanında yer almaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin, bugün, bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir. Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatanlaşmıştır. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.”ifadelerini kullandı.

“GAZİ VE ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUM”

Başkan Baybatur mesajını şu ifadelerle tamamladı; “Unutulmamalıdır ki, tarihimizin en görkemli medeniyeti Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi gibi gazilerin attığı temeller üzerinde yükselmiştir. Aynı şekilde, Cumhuriyetimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazi’ unvanıyla onurlandırılan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. İstiklal Mücadelesindeki ulvi gayreti ve başarısından dolayı başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize ve şehitlerimize şükran ve minnet duygularımı sunuyorum.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir