BAKAN EROĞLU’NDAN YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NE ÖVGÜ

08 Aralık 2014 Pazartesi, 10:29

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi makamında ziyaret etti.  Bakan Eroğlu; “Biz Manisa’yı ve Yunusemre Belediyesini daha iyi yerlere getirebilmek için gereken neyse onu yapacağız. Çerçi benim çok eski bir dostumdur. Kendisi vizyon sahibi, bey efendi ve takdir ettiğim bir insandır.” dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ile davetliler ziyarette hazır bulundu.

Bakan Eroğlu’nu makamında ağırlayan Belediye Başkanı Çerçi, yeni kurulan bir belediye olduklarını belirterek, ‘’Yunusemre, yaklaşık 205 bine yaklaşan nüfusu ile Manisa’nın en büyük ilçesi. Toplam 31 tane belediye meclis üyemiz var. Sıfırdan belediye kurma gayretine girdik ve biz bu çalışmaları yaparken belediye meclis üyelerimiz Valimiz, Kaymakamımız bütün ilgili kurumlardan destek gördük. 6-7 aylık sürede alt yapımızı ve personelimizi kurduk. Yavaş yavaş projelerimizi hayata geçirmeye başladık.  Güzel şeyler yapacağız. TOKİ ile ilgili çalışmalarımız var. Kentsel Dönüşüm ve imar ile ilgili çalışmalarımız var. Orman ve Devlet Su İşleriyle ilgili çalışmalarımız var. Projelerimizi  Ankara’ya geldiğimde Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’na arz edeceğiz. Sayın bakanımızı belediyemizde ağırlamaktan şeref duyuyoruz.’’ diye konuştu.

“ÇERÇİ VİZYON SAHİBİDİR”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise Manisa’nın en güzel şehirlerden bir tanesi olduğunu belirterek,  ‘’Yunusemre Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çerçi’yi ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Dr. Mehmet Çerçi benim çok eski bir dostumdur. Kendisi Manisa’nın en büyük ilçesinin belediye başkanı oldu. Kendisi vizyon sahibi, bey efendi ve takdir ettiğim bir insandır. Biz Manisa’yı ve Yunusemre Belediyesini daha iyi yerlere getirebilmek için gereken neyse onu yerine getireceğiz. Zaten bunun için buradayız.” dedi.

Eroğlu, Başkan Çerçi’yi tebrik ederek, ‘’Yeni kurulan bir belediye olmasına rağmen hemen tüm işlerini bitirmiş, vizyon sahibi bir belediye başkanının yapması gereken işleri yapmış. Manisamızın bir kültür sarayına ihtiyacı var. Çünkü bugün AK Parti Yunusemre ilçe teşkilatının gerçekleştirdiği kongrede bunun örneğini gördük.  Başkanımız bu ihtiyacı karşılayacaktır. Biz gerek DSİ gerek Milli Parklar ve Meteoroloji olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Manisamıza çok güzel hizmetler yapacağız.” diye konuştu.

BAŞKAN ÇERÇİ’NİN TALEPLERİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ

Bakan Eroğlu, Dr. Mehmet Çerçi’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan talep ettiği projeleri yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Çünkü hükümetimiz Manisa’ya çok önem veriyor. Manisa’ya 9,5 milyar lira yatırım yapmışız bu yatırımlar dolu dizgin devam edecek. Ne kadar baraj, gölet varsa tamamını sulayacağız. Manisa’daki 1,5 milyon dekar araziyi tamamen kapalı sistemde sulayacağız. İçme suyu problemini ortadan kaldıracağız. Gediz ile alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Manisa’da meteorolojiyle alakalı 20 tane istasyon kuruldu. Otomatik olarak Manisa’nın hava durumunu dünyanın her tarafına almak mümkün hale geldi. Manisa’nın ve ilçelerinin hava durumunu çok modern bir hale getirdik. Başkanımızı tekrar tebrik ederim kendisinin taleplerini yerine getireceğiz.”

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Çerçi, Bakan Eroğlu’na Manisa’nın yöresel ürünlerinin bulunduğu sepet ile vazo hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir