Bakan Eroğlu 16 Ekim’de Manisa’da

15 Ekim 2015 Perşembe, 15:27

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 124 milyon lira yatırım bedelli 28 tesisin temel atma ve açılış törenine katılmak üzere yarın (cuma) Manisa’ya gelecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi açılış ve temel atma töreni için yarın Manisa’ya gelecek. Bakan Eroğlu, Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi önünde, saat 15.30’da, 124 milyon lira yatırım bedelli 28 tesisin temel atma ve açılış törenine katılacak. Bakan Eroğlu ayrıca, Manisa’ya yapılması planlanan 32.5 milyon liralık yeni yatırımları duyuracak.

TOPLU AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENİNDE NELER VAR?

Törende; DSİ tarafından inşa edilecek Selendi-Ayanlar Göledi Sulaması, Gördes-Çiçekli Göledi Sulaması, Akhisar Gürdük Barajı ile yedi gölet ve sulama tesisinin temeli atılacak. Ayrıca, dört Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nun da temellerini atacak. DSİ tarafından yapımı tamamlanan sekiz tesis, Orman Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan yedi tesis, DKMP tarafından yapımı tamamlanan iki tesisin de açılışını yapacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle bölgede toplam 52 bin 270 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Törende Bakan Eroğlu, Manisa’da ormancılık ve ağaçlandırma projelerini de açıklayacak. Projeler arasında 10 yangın havuzu ve göledi, 6 yangın ilk müdahale ekip binası, 3 yangın kulesi, gelir getirici tür tesis edilmesi, orman köylülerine Or-Köy kredisi verilmesi, fidan üretimi ile ağaçlandırma, toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarının yapımı yer alıyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir