ARINÇ: “YUNUSEMRE BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK GÖRÜYORUM”

08 Aralık 2014 Pazartesi, 15:38

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yunusemre Belediyesi ziyaretinde Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin geçmişten bu yana çok başarı bir kişi olduğunu ifade ederek, “Yunusemre Belediyesi’ni örnek görüyorum” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yunusemre Belediyesi’ni ziyaret etti. Bülent Arınç’ı belediye önünde Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, AK Parti İl Başkanı Murat Bayabatur, AK Parti Yunusmere İlçe Başkanı Zafer İkinci, belediye başkan yardımcıları Ramis Şiyak, Kılıç Kaya, Hakan Akgöl, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları karşıladı.

Karşılamanın ardından İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne uğrayan Bülent Arınç, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Belediye Meclis Salonu’na geçildi.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, belediyenin kuruluş aşamasından bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yunusemre Belediyesi olarak yapılaşmayı büyük oranda tamamladıklarını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, “17 adet müdürlüğümüz 597 adet personelimiz 133 aracımız var. 5 bin metre karelik kapalı olmak üzere şantiyemiz var. Bin 300 metrekarelik seramızı oluşturduk. Beyaz Masa ve birçok birimimiz ile beraber Yunusemre Belediyespor’u kurduk. Bin 200 amatör sporcumuz var. 11 branşta mücadele ediyoruz. Şuanda ise bir taş fabrikası kurmak üzereyiz. 2015 bütçemizi geçirdik. 114 milyon TL civarında bir bütçemiz var. 3 bin konutluk bir toplu konut hamlesini başlattık. Bununla ilgili büyük bir mesafe aldık. Çok yakında temel atma aşamasına geleceğiz. Yer tespiti üzerinde TOKİ 4-5 alternatif içerisinde çalışıyor. Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalarımız var” diye konuştu.

YUNUSMERE BELEDİYESİ’NE ÖVGÜ

Yunusmere Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve meclis üyeleri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “30 Mart seçimlerinde merkezdeki en büyük belediyelerimizden olan Yunusemre Belediyesi’nin başarılı başkanının çalışmalarını dinlemek hem de makam itibari ile belediyemizin şimdiki merkezini görmek istedim. Sayın Çerçi çok başarılı bir sonuç aldı. Sayın Çerçi, 2002-2011 yılları arasında parlamentoda Manisa’mızı başarıyla temsil etmiştir. Parlamentoda birlikte olduğumuz için o zaman da gerek yurt dışında Türkiye’yi, gerek Manisa’mızı büyük bir onur ile temsil etmiştir. Milletvekillinin daha sonra belediye başkanı olması çok daha güzel bir şey. Hemşerilerine bu alanda da hizmet etti, talip oldu ve büyük bir oy ile milletvekili seçildi. Milletvekilliğinde Manisa’yı nasıl başarılı bir şekilde temsil ettiyse Belediye Başkanlığında da başarılı olacaktır. Onun en yakın çalışma arkadaşları belediye meclis üyelerimiz ve kardeş Şehzadeler Belediyesi’dir.  İlk kuruluşlarda bazı sıkıntılar çekilir sonra bunların hepsi tamamlanır. Önemli olan bu mekanlarda yapılacak hizmetlerdir. Bütçe 114 milyon TL civarında tespit edilmiş. Önemli bir bütçe. Buradan bir bereketiyle birkaç misli hizmet üretilebilir. Eminim ki öncelikli konularda aceleci davranarak il kararları almak isabetli olur. Paylaşım sırasında yanlışlıklar olabilir. Bunlar hepsi siyasette olabilir. Bizim hizmetlerimizin çokluğu bereketi halkın memnuniyeti esasen bu gayretlerin sonucudur.” dedi.

“KARARLAR OY BİRLİĞİYLE ALINIYOR” 

Yunusemre Belediyesi’ni basın aracılığıyla yakından takip ettiğini belirten Arınç sözlerini şöyle sürdürdü: “Yunusmere Belediyesi’nin çalışmalarından Manisalı memnundur. Sayın valimizle ve halkımızla birebir ilişkileri onları güzel günlerde sevinçli zamanlarında üzüntülü günlerinde yalnız bırakmamak ve her an yanlarında olmak önemlidir. Manisalı bu sevgiye ihtiyaç duyar. Geçmişten bu yana varlığı yokluğu belli olamayan bazı şahıslardan bugün her an yanında bulunan insanları görmekten mutlu olur. Milletvekilliği bunun için önemli bir deneyimdir. Bu deneyimi şimdi belediye başkanı olarak arkadaşımız değerlendirecektir. İnşallah ben başarılı olacağına inanıyor ve güveniyorum. Belediye meclisinde de büyük bir anlayış var. Birçok kararı oy birliği ile alıyorlar” dedi.

“YUNUSEMRE BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK GÖRÜYORUM”

Para ve insanın bir işin başarılmasında önemli olduğunu dile getiren Bülent Arınç, “Ama insan birinci sırada gelir. Öncelikle her işin ehlini bulup onların çalışmasını görmek lazım. Ben belediye başkan yardımcıları ve müdürlerimiz ve planlamayı yapan arkadaşlarıyla Yunusemre Belediyesi’ni örnek görüyorum. Siyasette güçlü insanların belediyede de temsil makamında olması benim için çok önemlidir. Herkesin bir işi olmalı ve o işi çok iyi yapmalı. Her birim kendi işini çok iyi yapacak. Mekanlar içindeki insanlar ile değerlidir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Bülent Arınç’a mesir macunu ve çeşitli hediyeler takdim etti. Daha sonra Arınç, Belediye Başkanlığı makamında ağırlandı. Mehmet Çerçi, Arınç’a belediyenin projeleri hakkında bilgi verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir