AKTİFFELSEFE MANİSA TEMSİLCİLİĞİ 5 YAŞINDA

14 Kasım 2015 Cumartesi, 13:25

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Manisa İl Temselciliği, 5’inci yılını dernek binasında basın mensuplarına verdiği bir kahvaltı ile kutladı. Aktiffelsefe İl Temsilcisi Emel Tokuyan ve dernek üyeleri Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla dernek binasında bir araya geldi.
Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nin kültürel, ekoloji ilgili, sosyal çalışmalar yapan gönüllü bir felsefi hareket olduğunu kaydeden Tokuyan, “Kurulduğu 1989 yılından beri ‘Daha iyi, güzel ve adil bir dünya’ vizyonu ile dünyayı bulduğundan daha iyi bırakmak için çalışmalar yapar. İnsanlığın felsefi, kültürel ve hümanist değerleri üzerine kurulmuş olan organizasyon, kurulduğu andan itibaren bireyin ve toplumun gelişimi için binlerce kültürel, sosyal ve felsefi etkinlikler gerçekleştirmiştir. Yüksektepe’nin amaçları; tüm insanlığın zihinlerini meşgul eden, toplumlara hedef olmuş ve insanları birleştiren ortak değerlerdir. Geçmişte ve günümüzde bu ortak değerleri kendine amaç edinmiş felsefi hareketlerin ruhunu kendinde taşımaktadır” dedi.
Manisa’da 5 yılda yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Tokuyan, “5 yılda 175 etkinlik gerçekleştirdik. 9 bin 253 kişiye ulaştık. Yaptığımız etkinlikler basında sık sık yer aldı. 2 bin 470 kişiye eğitim verdik ve yardımda bulunduk. 727 kişiye 49 adet felsefe dizi semineri gerçekleştirirdik. 6 bin 56 kişinin katılımıyla 101 adet kültürel etkinlikler düzenledik. Deprem, çocuk eğitim verdik. Çevre temizliği, okulu onarımı, moral günleri gibi 25 adet gönüllülük etkinliği düzenledik. Gönüllülük etkinliklerinde 2 bin 470 kişi yer aldı” diye konuştu.
Kurum ve kuruluşlarla da işbirliği yaptıklarını vurgulayan Tokuyan, “Manisa Valiliğiyle Özay Gönlüm gecesi, CBÜ Gençlik Festivali Gençlik Haftası, Garnizon Komutanlığıyla eğitim düzenledik. Seyh Davutlar, Sarıgöl, Alemşahlı, Siyekli, Atatürk ve Şehitler okullarında tadilat bakım işleri yaptık, oyuncak kampanyaları düzenledik. Cezaevinde, huzurevinde etkinler yapıldı. Hayvan Barınağı için yardım kampanyası gerçekleştirdik. Manisa Büyükşehir, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde çevre günleri ve konferans gibi faaliyetler gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.
Aktiffelsefe Manisa İl Temsilcisi Emel Tokuyan kahvaltının ardından basın mensuplarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir