AKHİSAR’DA ÖLEN İKİ GENCİN AİLESİNE CHP’Lİ VEKİLLERDEN ZİYARET

15 Ekim 2014 Çarşamba, 12:26

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde, cip ile çarpışan motosiklette ölen her ikisi de 17 yaşındaki Kamil Akdeniz ve arkadaşı Ali Duran Yılmaz’ın Saruhanlı İlçesi’nde yaşayan ailelerini CHP’li milletvekilleri ziyaret etti. CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Dilek ve Kemiklidere mahallelerini karayoluna bağlayan yolda ışıklandırma ve sinyalizasyon eksiklerini uzun zamandır dile getirmelerine karşın ilgili bakanlığın gerekli adımı atmadığını söyledi.

Kaza, geçen pazar günü saat 21.30 sıralarında, Dilek Mahallesi Kavşağı’nda meydana geldi. Balıkesir’den İzmir yönüne giden Best Balıkesir Basketbol Takımı’nın koçu Suphi Mete Babaoğlu yönetimindeki 35 KMB 03 plakalı otomobil, Kamil Akdeniz’in kullandığı plakasız motosiklete arkadan çarptı. Kazada Kamil Akdeniz ile arkadaşı Ali Duran Yılmaz öldü. İki arkadaş bir gün sonra Saruhanlı ilçesine bağlı Kemiklidere Mahallesi’nde toprağa verildi. CHP Manisa milletvekilleri Sakine Öz, Hasan Ören ve Özgür Özel, Saruhanlı CHP İlçe Başkanı Ayşe Sunar ve İlçe Belediye Meclis Üyesi Zeki Bilgin, çocukları ölen ailelere bugün taziye ziyaretinde bulundu.

Dilek ve Kemiklidere mahallelerini Manisa-Balıkesir karayoluna bağlayan yolda ışıklandırma ve sinyalizasyon eksiklerini uzun zamandır dile getirmelerine rağmen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın gerekli adımı atmadığını söyleyen Milletvekili Öz, “CHP Manisa Milletvekilleri olarak uyardık. Uyarmaya devam ediyoruz. Yolda görüş mesafesi gece 25 metreye kadar düşüyor. Işık yok, sinyal yok! Geçen yıl da aynı yolda benzer sorunları dile getirmiş ve Bakanlığın duruma çözüm getirmesi için ışıklandırma ile sinyalizasyonu tamamlamasını istemiştik. Hızlı seyreden araçların yoldaki araçları ve kenardaki yayaları görmesi imkansız hale geldi. Aynı yola çıkan ara yollarda da büyük çukurlar oluşmuş. Kazalar bu nedenlerle arttı” dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE SARUHANLI BELEDİYELERİNE SESLENDİ

Gerekli çalışmaların zamanında yapılmadığını belirten CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, “Nuriye Mahallesi ile Kemiklidere Mahallesi arasındaki yolun Saruhanlı Belediyesinin de katkısıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından acilen bitirilmesi gerekiyor. Kemiklidere’den Nuriye Mahallesine gün içinde birçok defa karşıya geçmek durumunda kalan mahallelimiz, artık bu yolun bitmesi gerektiğini söylüyor. Biz de Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Saruhanlı Belediyesi’nden bu konuda acil bir çalışma bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir