AK PARTİLİ VEKİLLERDEN SAĞLIK BAKANINA ZİYARET

13 Kasım 2014 Perşembe, 13:18

AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş ve Selçuk Özdağ; Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu bakanlıktaki makamında ziyaret ettiler. Manisa’nın sağlık yatırımları masaya yatırıldı.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan AK Parti Manisa Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Muzaffer Yurttaş “Sayın bakanımıza devam eden sağlık yatırımları hakkında bilgiler verdik. Yeni yatırım taleplerimizi ilettik. Personel taleplerimizi bildirdik. Yeni kurulmasını istediğimiz bölümleri görüştük” dedi.

Sağlık Yatırımları Masaya Yatırıldı

Dr. Muzaffer Yurttaş “Soma’da 300 yataklı Devlet Hastanemizin % 75’i tamamlandı. Burada yanık merkezi bulunmasını talep ettik. Kula ilçemize yapılacak olan 75 yataklı devlet hastanesinin arsası ve proje hakkında düşüncelerimizi belirttik. Salihli 75 yataklı ek devlet hastanesinin projesi tamamlandı, ihale aşamasında. Selendi ve Demirci hastanelerimizin inşaatları devam ediyor. Kırkağaç’ta yapılan ek bina önümüzdeki hafta hizmete açılacak. Gölmarmara ve Ahmetli ilçelerimize yeni hastane yatırım taleplerimizi sayın bakanımıza ilettik. Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde yapılacak olan 400 yatak kapasiteli hastanenin projesi tamamlanmış ve ihale birimine teslim edilmiş. 560 yataklı Kamu Özel Ortaklığı ile yapılacak hasyane için depreme karşı inşaat tabanına serilecek sismik ayıracın siparişinin verildiğini ve bunun yapımı biter bitmez hastanenin başlayacağı ifade edildi” dedi.

Yeni bölümler açılacak

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde Kardio Vasküler Cerrahi Merkezi, Yanık Merkezi, Meslek Hastalıkları Kliniği kurulması için çalışmalar sürüyor. En kısa sürede bu birimlerin açılması talebimizi sayın bakanımıza ilettik. Turgutlu, Salihli ilçelerimizde diş hastanelerimizi açtık. Akhisar diş hastanemiz tamamlanmak üzere. Gördes Devlet Hastanemize yapmak istediğimiz ek bölüm için de ödenek talep ettik” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir