AK PARTİ ve MHP MAHKEMELİK OLDU

17 Aralık 2014 Çarşamba, 17:55

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan’ın “Peşkeş çektiler” ifadelerine AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci yanıt verdi. İkinci, gerekli yasal işletmeleri başlattıklarını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan dün zehir zemberek açıklamalarda bulunmuştu. Yunusemre Belediyesinin çöp toplama işleri konusunda Büyükşehir Belediyesinin verdiği imkanlar yerine yandaş firmaları tercih ettiğini ve bunun da maliyetinin daha fazla olduğunu iddia etmiş ve yandaş firmaya peşkeş çekilmiştir ifadelerini kullanmıştı. Baylan’a AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci’den cevap geldi. İkinci kullanılan sert ifadelerin asılsız olduğunu söyleyerek yargıya başvuracaklarını söyledi.
Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan’a AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci cevap verdi. “Yunusemre Belediyesi’nin başarıyla sürdürdüğü temizlik işiyle ilgili temeli olmayan, mesnetsiz ve iftira niteliğinde ifadeler kullanmıştır” diyen İkinci, “Bu konuda Yunusemre Belediyesi gerekli yasal işlemleri başlatmıştır. Hukuk ve yasalar bu “çamur at izi kalsın” girişimine en doğru cevabı verecektir” dedi.
Çöp ve temizlik işi ihalesinin tüm firmalara açık olarak gerçekleştirildiğini söyleyen İkinci, Baylan’ın sözlerini yalanlayarak ; ” Yunusemre Belediyesi kurulduğu günden bu yana çok önemli sosyal ve kültürel projeleri ve hizmetleri hayata geçirmiştir. Bunlardan biri de çöp ve temizlik işidir. Belediyemiz kanun gereği 3 yıllık hizmet alımı ihalesi gerçekleştirmiş ve ihale ile ilgili evrakların incelenmesi süreci devam etmektedir.

İhale tüm firmalara açık olarak gerçekleştirilmiş, hatta Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait BESOT A.Ş. de ihaleye katılmıştır” dedi.

“PEŞKEŞ ÇEKTİLER” DEDİĞİ FİRMAYLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞIYOR!

İkinci, “peşkeş çekildi” deniln firmayla Büyükşehir Belediyesnin de çalıştığını dile getirerek, “MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, Manisa kamuoyunun gözleri önünde herkese açık olarak yapılan ve henüz kesin olarak sonuçlanmamış bir ihalede belediyenin ihaleyi alan firmaya peşkeş çekildiğini iddia ediyor. Oysa anılan firmalar ile ne hikmetse 2009-2014 yıllarında ve hale devam eden işlerde MHP’li belediye çalışıyor. Kaldı ki Manisa Büyükşehir Belediyesi aynı firma ile personel ihalesinde 2013 yılında çalışmış yine aynı firma ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personel hizmet alanında çalışmaya devam etmektedir. Yani Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde çalışan personelin bir bölümünün maaşları, MHP’li İlçe Başkanı’nın “Peşkeş çektiler” dediği firma tarafından ödenmektedir!

Şeffaf değil diyor, Manisa Büyükşehir Belediyesine ait BESOT A.Ş. bile ihaleye girebiliyor. Bir ihale daha ne kadar şeffaf olabilir?” dedi

“VERDİĞİ RAKAMLAR YANLIŞ”

Baylan’ın verdiği rakamların tamamının yanlış olduğunu ileri süren İkinci; “Örneğin 37 Milyon TL ihale bedeli bilgisi yalandır, iftiradır. İhale 31 Milyon 890 bin TL olarak teklif verilmiş ve henüz sonuçlanmamıştır. Burada MHP’li İlçe Başkan ihaledeki yaklaşık maliyet ile ihale bedelini karıştırmış ya da anlayamamıştır!

Yine açıklamada Büyükşehir Belediyesi’nden devralınan bu araçların devre dışı bırakıldığı, kullanılmadığı iddia edilmiştir. Bu da yalan ve yanlıştır. Gerçek şöyledir; Bu araçlar temizlik işinde şuanda kullanılmaktadır. İhale şartnamesinde de bu detay vardır. Bunu da en iyi ihaleye katılarak parasıyla dosya satın alan BESOT yetkilileri bilmektedir”dedi

BAYLAN’I ÖZÜR DİLEMEYE DAVET ETTİ

“Kamuoyunu yalan yanlış bilgilerle yönlendirmeye çalışarak siyaset yapmak doğru değildir” diye konuşan İkinci, “Bir siyasetçi ağzından çıkan her cümlenin hesabını iyi yapmalı, kul hakkına riayet etmelidir. Sayın Baylan’ı Yunusemre Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Çerçi ve zan altında bıraktığı çalışanlardan özür dilemeye davet ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir