Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Manisa’ya İki Yurt

04 Kasım 2014 Salı, 13:32

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’ya iki öğrenci yurdu yapılıyor. Turgutlu ve Salihli ilçelerine yapılacak olan yurtlar 200’er öğrenci kapasiteli olacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Turgutlu İmam Hatip Lisesi öğrencileri için 200 öğrenci kapasiteli yurt yapımına başlandı. Temellerini geçtiğimiz hafta attık. 300 günde tamamlanacak.  Ayrıca Salihli Türk Birliği Lisesi öğrencileri için de 200 öğrenci kapasiteli yurt yatırım programına alınmış ve ödeneği Manisa’ya gönderilmiştir. İhale çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Yurttaş “Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ödeneği Manisa Çevre İl Müdürlüğüne gönderilen Salihli Türk Birliği bahçesine yapılacak olan 200 öğrenci kapasiteli yurdun yaklaşık maliyeti 4.180.000 TL’ dir. Böylelikle Ortaöğretim öğrencilerinin yurt talepleri büyük oranda karşılanmış olacaktır. Eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir