7 Aydır Kayıp Olan Kuaförün Ailesi Perişan

26 Ağustos 2014 Salı, 10:23

Manisa’da çalıştığı kuaförden akşam saatlerinde ayrılan şahıstan 7 aydır haber alınamıyor. 7 ay önce kaybolan evli ve bir çocuk babası 30 yaşındaki Mehmet Akıncı’nın ağabeyi İbrahim Akıncı, kardeşinin bulunması için yetkililerden yardım bekliyor. Kardeşinin ölüsünün veya dirisinin bulunmasını isteyen İbrahim Akıncı, “7 aydır yediğimiz içtiğimiz hiçbir şey belli değil. Çok zor durumdayız. Ölüsü veya dirisi bulunsun. Yetkililerden onu bekliyorum” dedi.

7 ay önce kardeşi Mehmet Akıncı’nın kayıplara karıştığını ve kendisinden bir daha da haber alamadıklarını belirten İbrahim Akıncı, “Kardeşim Mehmet Akıncı kuaförlük yapıyordu. 12 Şubat’tan beri kendisinden haber alamıyoruz. İşyerinden akşam saat 20.00’de çıkıyor. O günden beri kayıp. Kendisinden bir türlü bilgi alamadık. Emniyetten savcılıktan defalarca gitmemize rağmen bir türlü neticeye varamadık. Yetkililerden bir yardım bekliyoruz. Ailece çok mağdur duruma düştük” dedi.

Kardeşinin kaybolmadan önceki 15-20 gün boyunca takip edildiğini kendilerini söylediğini kaydeden İbrahim Akıncı, “Kardeşim kaybolmadan önce kendisinin 15-20 gündür beyaz panelvan bir aracın kendisini takip ettiğini söylüyordu. Emniyete de bildirdik bir türlü bir sonuca ulaşamadık” şeklinde konuştu.

Kardeşi Mehmet Akıncı’nın 30 yaşında olduğunu ve 2 yaşında da bir çocuğu olduğunu kaydeden İbrahim Akıncı, “Yetkililerden yardım bekliyoruz. Olay günü akşamüzeri 18.00’da eşine telefon açıyor ve bir şeyler isteyip istemediğini soruyor. Eşi de ekmek almasını istiyor. Saat 19.00’da telefonu kapanıyor. Saat 20.00’da işyerinden çıktığı bilgisine ulaştık. Kendisine o günden bugüne ulaşamadık. Bir türlü sonuca varamadık. Şuanda aramalar devam ediyor ama bir sonuca varılamadı. 7 aydır hiçbir sonuca varamadık. Ailece perişan durumdayız. Eşi biz dahil hepimiz perişan durumdayız” dedi.

Kardeşinin takip edildiğini söylediğinde ‘Kim’ diye sorduklarında kendilerini hep geçiştirdiğini anlatan İbrahim Akıncı, “Kendisine kim takip ediyor diye sorduğumuzda bizi hep geçiştiriyordu. Saat 20.00’den sonra kendisinden haber alamayınca saat 23.00’de polise kayıp ihbarında bulunduk. O günden bugüne hiçbir sonuç elde edemedik. Ailece çok zor durumdayız yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Kardeşin kaybolduktan sonraki 2-3 gün içinde Manisa Sarraflar çarşısında arkadaşları tarafından görüldüğünün bilgisini aldıklarını kaydeden İbrahim Akıncı, “Bu durumu polise de bildirdik. Gerekli kişilerin ifadeleri alındı ama bir sonuca varılamadı. Kardeşim Mehmet Akıncı 12 Şubat’tan buna kayıp. Yerini bilen gören varsa Allah rızası için bize bildirsin. Muhakkak bilen birileri vardır. Vicdanı olan bir arkadaşımız bize telefon açsın. Çok zor durumda kaldık. 7 aydır yediğimiz içtiğimiz hiçbir şey belli değil. Çok zor durumdayız. Ölüsü veya dirisi bulunsun. Yetkililerden onu bekliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.