ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLAR ZABITA OLDU

05 Eylül 2014 Cuma, 13:37

Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler zihinsel engelli çocuklarla birlikte denetime çıktı. Zabıta giysileriyle ilginç görüntüler oluşturan çocuklar günün sonunda Yunusemre Belediyesi içindeki hayvanat bahçesini gezdiler.

Zabıta Haftası kapsamında kutlamalar ilgi çekici etkinliklerle devam ediyor.  Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bu kez zihinsel çocuklara jest yaptı. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nda (ZİÇEV) eğitim gören 4’ü kız, 5’i erkek toplam 9 çocuk zabıta ağabeyleriyle denetime çıktı. ZİÇEV Müdürü Nilbert Koçman ve Eğitim Koordinatörü Yeter Hınızlıoğlu çocuklara refakat ettiler. Zabıta üniforması giyen çocuklar bir günlüğüne zabıta olmanın heyecanını yaşadılar.

ÖNCE YEMEK SONRA DENETİM

Denetim öncesince çocuklara Üçpınar mahallesinde yemek ısmarlandı. Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, yan yana oturduğu çocuklarla bol bol sohbet etti. Daha sonra denetime çıkıldı. Yapılan sembolik denetimlerde kahvehane, bakkal ve gıda işletmesi denetlendi. Çocuklar zabıta elbiseleriyle eğlenceli anlar yaşadılar.

Zihinsel engelli çocuklar günün sonunda Yunusemre Belediyesi içindeki hayvanat bahçesini gezdiler.

ZİÇEV Müdürü Nilbert Koçman, Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi ve Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar’a teşekkür etti. Nilbert Koçman, “Zihinsel engelli çocuklarımızın farklı aktivitelerle gelişim süreçlerini devam ettirmeleri önemli. Bu tarz sosyal etkinlikler çok faydalı oluyor. Bu nedenle çocuklar ve aileleri adına Yunusemre Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir