Zabıtadan Esnafa Uyarı

05 Ağustos 2014 Salı, 12:54

Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren işyerlerini sağlıklı ve hijyenik olması konusunda uyardı.

Şişmanlar ayrıca, ruhsatı olmayan iş yerlerinin en kısa zamanda belediyeye müracaat etmesi gerektiğini belirtti. Yunusemere Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren işyerlerine yönelik denetimler gerçekleştiriyor. Zabıta Müdürü Cengiz Şişmalar, zabıta ekibi ile birlikte ilçede yeni açılan bir işyerini denetleyerek işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı verdi. Şişmanlar ve ekibi Mutlu Mahallesi’nde açılan bir çay ocağını denetlemesinin ardından işyeri sahibi Cahit Oğuz’a iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatını teslim etti. İşyeri sahibi Cahit Oğuz ise yapılan denetimden memnun kaldığını belirterek Yunusemre Belediyesi zabıta ekiplerine teşekkür etti.

“HALK SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, “Yeni açılan bir çay ocağına gelerek işyeri sahibene ruhsatı verdik. Ardından işyerinin denetimini yaptık. Yapılan denetimlerde bu iş yerinde yapılan düzenlemeleri kontrol ettik. Ruhsat ile ilgili olan bölümde bize verilen dilekçede bu işyerine ruhsatın uygunluk derecesi nedir ne değildir bunların kontrollerini yaptık. Burası işyeri standartlarına uygun bir yer. Bu kontrollerimiz zaman içerisinde devam edecek. Bizim için önemli olan hem iş yerimizin temizliği hem de vatandaşa verilen hizmetin kalitesi önemlidir. Halk sağlığı bizim için çok önemli. İşyerlerinde temiz bir ortam oluşması için denetimlerimizi devam ettireceğiz. Bütün esnafımızı bu konuda uyarıyoruz. Ruhsat dilekçesi sunan işyerlerimize ruhsatlarını vermeye devam ediyoruz. Ruhsat verdiğimiz taktirde de bu iş yerinin ruhsat şartlarına en iyi şekilde uygun olması için gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Hem halkımız hem de esnafımızın içinin rahat olması için Yunusemre Belediyesi’ne ruhsatı olmayan esnafımızın bir an önce müracaat etmesi gerekiyor. Gerekli cezai işlemlerin uygulanmaması için ruhsatlarını almalarını noktasında uyarıyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.