ZABITA ÖĞRENCİLERİ DÜŞÜNDÜ DENETİME ÇIKTI!

19 Eylül 2014 Cuma, 15:54

YUNUSEMRE ZABITASIN’DAN ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI İÇİN DENETİM

Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla okul çevrelerinde bulunan iş yerlerinde denetimlerde bulundu.

Gerçekleşen denetimde iş yerleri temizlik açısından incelenirken satılan yiyeceklerin son kullanma tarihlerine bakılarak sağlıklı olup olmadığı da kontrol edildi.

Öğrencilerin daha sağlıklı iş yerlerinde alış veriş yapmaları amacıyla Yunusemre Belediyesi zabıta ekipleri okul çevresindeki büfe, market ve benzeri gıda satışı yapan esnaflara yönelik denetimler gerçekleştiriyor.  Denetimlerde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatları kontrol edilirken sağlığa uygun olmayan iş yerlerine uyarılarda bulunuldu.

“DENETİMLER DEVAM EDECEK”

Okulların açılması dolayısıyla denetimlerin yoğunlaştığını belirten Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, “Öğrencilerimizin temiz ve sağlıklı mekanlarda yetişmesi sağlıklı gıdalar tüketmesi çok önemli. Bunun için okulların çevrelerinde bulunan iş yerlerinde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yunusemre ilçe sınırları içerisinde şuana kadar bir çok okul çevresinde denetimlerde bulunduk. Zabıta ekiplerimiz titizlikle işyerlerinde incelemeler yaparak gerekli uygulamaları yapıyorlar.  Bundan sonrada denetimler devam edecek” dedi.

ZABITA2 ZABITA3 ZABITA4

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir