Yurttaş “Barışı Bozmak İsteyenlere Fırsat Vermemeliyiz!”

21 Ekim 2014 Salı, 13:30

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Bitlisliler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, barış sürecini bozmak isteyenlere fırsat verilmemesini istedi.
Yurttaş konuşmasında “Sizlerin yaptığı bu güzel misafirperverlik için teşekkür ediyorum. Bitlislililer devletini ve bayrağını canından çok seven, birbirlerine bağlı, örf ve ananelerine saygılı insanlardır. Her zaman yardımlaşmaya, acı ve tatlı günlerinde birbirlerinin yanında olmaya özen göstermişlerdir. Bizleri her ziyaretimizde en güzel şekilde karşıladınız ve en güzel şekilde ev sahipliği yaptınız. Arkadaşlarım ve teşkilatım adına sizlere teşekkür ediyorum. Türkiye güçlendikçe, Orta Doğu ve Balkanlar, Gönül coğrafyamız daha rahat olacak ve herkes huzur içinde olacaktır. Ülkemizin güçlenmesine, kardeşliğimizin pekişmesine engel olmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. Birlik ve beraberliğimize uzanan eller bunu başaramayacak ve bizlerin kardeşliğine zarar veremeyecektir. İslam dünyasının kalbi olarak görülen ülkemizde güçlü bir ekonomi ve güçlü bir irade bölgenin huzur ve sükunu için en önemli şarttır” dedi
AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “Son zamanlarda Kobani’yi bahane ederek ülkemizi karıştırmak için fırsat kollayanlar var. Manisa’da ve ülkemizde Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Alevi ve sünniler hep birlikte huzur içinde yaşıyoruz. Manisa’da barışa destek olan huzurun sağlanmasında dostluk ve misafirperverlik ile katkı veren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Yıllar önce doktor olarak görev yaptığım Bitlisli hemşehrilerimiz bizi en güzel şekilde misafir ettiler. Bütün hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum” dedi.
Bitlislililer Dernek Başkanı Cevdet Çiçek yaptığı konuşmada, Yurttaş’a ve AK Parti Şehzadeler İlçe Teşkilatına teşekkür etti ve ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir