Yunusemre’nin 25 Yılı Planlanıyor

11 Temmuz 2014 Cuma, 11:00

Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü kuruldu. Çalışmalarına başlayan Strateji Geliştirme Müdürlüğü Yunusemre’nin önümüzdeki 25 yılı planlayacak.

Strateji Geliştirme Müdürlüğü Yunusemre Belediyesi’nin önümüzdeki dönemlere ait stratejik planlarını hazırlarken yaptığı çalışmalarla da performans programını da düzenliyor.

İlçede bulunan vatandaşlara daha kaliteli hizmet etmek amacıyla toplam kalite uygulaması faaliyetlerini de sürdüren Strateji Müdürlüğü, katılımcı yönetimin teşkili ve kent konseyinin aktif kullanılması için çalışmalara da başladı.

Müdürlüğün işlevini önemsediğini belirten Yunusemre Belelediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, “Strateji Geliştirme Müdürlüğümüz ile yeni kurulmuş olan belediyemizin ismini Türkiye ve Dünya’da duyurmak adına, mahalli idare birlikleri ve kardeş şehirlerin kazanılması gibi çalışmaları da yürütmekteyiz” dedi.

FİKİR AVCILIĞI YAPILACAK
Yunusemre Belediyesi olarak Fikir Sofrası adı altında yapacak oldukları çalışma ile şehir de yaşayan paydaşlarla fikir alışverişinde bulunarak, ilçeye büyük katkılar sağlamayı planladıklarını söyleyen Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ise, “Paydaşlarımız dan gelecek olan ve kentimize yarar sağlayacak her fikir ve projenin peşinde olacağız. Bunun yanında Proje Üretim Merkezimiz aracılığıyla, bu projeler için gerekli finansmanı AB fonları ve kalkınma ajanslarından sağlayacağız” diye konuştu.

İSTİHDAM MERKEZİ KURULDU
Orhan Güzel ayrıca, Strateji Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Yunusemre İstihdam Merkezi ile iş arayan vatandaşlara iş bulma noktasında destek olmayı, yeni bir iş kurmaya çalışan vatandaşlara da çeşitli işbirlikleri ile yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.