Yunusemre’den Merkezefendi’ye İftar

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 15:02

Her mahallede iftar sofrası kurarak binlerce kişiye ulaşan Yunusemre Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinliği Merkezefendi Mahallesi’nde yapıldı.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin (MESKOP) katkılarıyla Fatih Anadolu Lisesi’nde kurulan iftar sofrasında yüzlerce kişi ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açtı. İftara Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, eşi Melek Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Recep Çınar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İftar sofrasında buluşan vatandaşlara Türk Tasavvuf Musikisi konseri verildi. Hacivat ve Karagöz oyunu ile eğlenen çocuklara Osmanlı macunu ve balon dağıtıldı. iftar sonrasında vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikram edildi. Gecenin sonunda sahne alan minik semazenlerin gösterisi büyük beğeni topladı. Gerçekleşen geleneksel Ramazan etkinlikleri ile vatandaşlar dolu dolu bir gece yaşadı.

MESKOP’A TEŞŞEKÜR

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi gecede yaptığı konuşmada, “Biz Yunusemre Belediyesi olarak Manisa merkezdeki bir çok mahallemizde Ramazan ayı dolayısıyla Ramazan’ın ruhuna uygun maneviyatına uygun geçirilmesi için uğraşıyoruz. Etkinliklerimizde sanatçı dostlarımızla ilahilerle ve çocukların için Hacivat ile Karagöz oyunu ve semazenler ile eski Ramazanları analım istedik. Mahallemize bizzat belediyemizin müdürleri ve çalışanları iftar yapalım arzu ettik. Bu etkinliğimizi her mahallede yapıyoruz. Manisa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Recep Çınar ve yönetim kurulu üyeleri bugün bu yemeğin sizlere kadar getirilmesine destek oldular. Bizlerle beraber aynı lokmayı paylaştılar. Belediyemizin çalışmaları devam ediyor. Yardımlarımız devam ediyor. İnşallah Ramazan Bayramı’na Allah bizlere göstersin. Bu programın hazırlanması ve yemeğin yapımında tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimini de inşallah huzur içerisinde geçiririz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir