YUNUSEMRE’DE YEŞİL ALAN PARKLARIN DURUMU MASAYA YATIRILDI

16 Eylül 2014 Salı, 15:03

Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Abdullah Yetiş, yapılan faaliyetlerle ilgili Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye bilgi verdi.

Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı programda Yunusemre ilçe sınırları içinde 196 adet henüz devri gerçekleştirilmemiş yeşil alan ve parkta çalışma yaptıklarını belirten Abdülkadir Yetiş, sosyal donatıların yüzde 75’inin kullanılmayacak durumda olduğuna dikkat çekti. Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediye bahçesinde düzenlenen kahvaltıda Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi. Toplantıya Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Kılıç Kaya, Hakan Akgöl ile birim müdürleri katıldı.

Yunusemre Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Abdülkadir Yetiş çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Parkların genel durumuyla ilgili bilgi veren Yetiş, “İlçe sınırları içinde 196 adet henüz devri gerçekleştirilmemiş yeşil alan ve park var. Alanların 79’unda park, 58’inde oyun grubu var. 35’nin bakım ve onarımının yapılması gerekiyor. Bu parklardaki sosyal donatıların yüzde 75’i kullanılmayacak durumda.” dedi.

Parklarda bank adedinden çöp adedine kadar birçok konuda bilgi veren Yetiş, yeşil alanlar ve yeşillendirme çalışmalarıyla ilgili de açıklamalar yaptı. Şuana kadar toplamda 19 bin 520 adet ağaç sulandığını belirten Yetiş, yeşillendirme çalışmaları kapsamında 5 bin 350 metrekare alanda çalışma yapıldığını ifade etti. 5 bin metrekare alanda çiçeklendirme ve peyzaj yapıldığını vurgulayan Yetiş, dere ıslahı, bahçe temizliği ve düzenleme ve yabancı otlarla mücadelede toplam 172 bin 490 metrekare alana dokunduklarını sözlerine ekledi.

YEŞİL BİR YUNUSEMRE

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, yeni kurulan bir belediye olmalarına rağmen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi. Başkan Çerçi yaptığı konuşmada, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz günden güne çalışmalarını hızlandırıyor. Yunusemre ilçesi için daha güzel işlere imza atacağız. Yeşil ve temiz bir Yunusemre için çıktığımız bu yolda başarılı bir şekilde ilerliyoruz’’ dedi.

Park ve Bahçeler Müdürü Abdülkadir Yetiş’e program için teşekkür eden Başkan Çerçi, tüm personeline işlerinde kolaylıklar diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir