Yunusemre’de üç parkın ismi değiştirildi

07 Eylül 2016 Çarşamba, 15:11

MANİSA’nın Yunusemre İlçesi’ndeki bazı parklarda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenlerinisimleri yaşatılacak.

Yunusemre Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında, ilçedeki bazı parkların isimlerinin 15 Temmuz’da yapılmak istenen darbe girişimi sırasında şehit düşenlerin isimleriyle değiştirilmesine karar verildi. Malta Parkı’nın ismi demokrasi kahramanlarından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir olarak değiştirilirken; Haydar Deresi Parkı, Polis Özel Harekat Şehitleri Parkı, 75. Yıl Parkı’nın ismi de 15 Temmuz Demokrasi Parkı olarak değiştirildi.

Yeni kurulan Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Çerçi, müdürlüğün Akgedik’te hızla yükselen toplu konut çalışmalarını yürüteceğini belirtti. Mehmet Çerçi, “Hem kentsel dönüşüm hem de TOKİ konusunda yoğun bir mesai yapıyoruz, bu yoğunluk daha da artacak. Bunların imar durumu, harita, projeler gibi çalışmalarının hepsi başlı başına bir müdürlük konusu. Tüm bu çalışmaları yapan Kentsel Tasarım Müdürlüğümüzündü. Yoğun geçecek olan TOKİ ile ilgili çalışmalarımızı Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü adı altında topluyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir