YUNUSEMRE’DE İLK NİKAH KIYILDI

04 Haziran 2014 Çarşamba, 18:05

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Belediye Başkanı sıfatı ile ilk nikahı kıydı. Belediyenin nikah defterine isimleri ilk sırada yazılan Yasemin Bal-Çağlar Peker çiftinin mutluluğuna aileler de ortak oldu.  Yunusemre Belediyesi’ne evlenmek için başvuranların sayısının 60’ı geçtiği belirtildi.

Yunusemre Belediyesi’nde ilk resmi nikah töreni görkemli oldu. Bir süre önce kurulan Belediye Nikah Memurluğu birimine ilk müracaat Yasemin Bal-Çağlar Peker çifti tarafından yapılmıştı. Düzenlenen nikah töreninde ise ilkler yaşandı.

ÇERÇİ İLK KEZ NİKAH KIYDI

Nikahın kıyılacağı belediye bahçesindeki ek bina tören öncesinde gelin gibi süslendi. Genç çift salona alkışlar eşliğinde girdi. İlk nikah töreni olması nedeniyle aileleri ve belediye personeli salonda hazır bulundu.

Genç çiftin nikahını kıymak üzere salona gelen Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, aileleri ve salondakileri selamladıktan sonra töreni başlattı. Çerçi, Türk aile yapısının çok önemli olduğunu ve bu hassasiyetle yeni nesiller yetiştirmeleri gerektiğini söyledi. Ailenin toplumun en temel taşlarından biri olduğunu vurgu yapan Başkan Çerçi, “Ailede sevgiyle, saygıyla, sorumlulukla ve paylaşım içinde hareket etmemiz gerekiyor. İyi günde kötü günde, hastalık ve sağlıkta birlikte olmak gerekiyor. Ben Çağlar ve Yasemin çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyor, vatana, millete ve ailelerine hayırlı evlatlar yetiştirmelerini temenni ediyorum” dedi.

BAŞVURU SAYISI 60’I GEÇTİ

Daha sonra Yasemin Bal-Çağlar Peker şahitler ve davetlileri huzurunda evliliğe “evet”  dediler. İmzaların da atılmasının ardından Başkan Mehmet Çerçi, evlilik cüzdanını gelin hanıma vererek, mutluluklar diledi. Çerçi ayrıca çeyrek altın takarak Yasemin Bal-Çağlar Peker çiftine jest yaptı.

Nikah törenine Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, nikah memuru Meral Tuna, bazı birim müdürleri, genç çiftin yakınları ve davetliler katıldı.

Öte tandan kısa süre önce kurulan Yunusemre Belediyesi’ne evlenmek için başvuranların sayısının 60’ı geçtiği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.