Yunusemre Kent Konseyi Başkanını Seçti

02 Ekim 2014 Perşembe, 10:06

Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi’nin ilk toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Yapılan seçimde Kent Konseyi Başkanlığı’na Halil Arslan seçilirken yönetim kurulu üyeleri de belirlendi.

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Kent Konseyi Toplantısı’na Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, Belediye Başkan Yardımcıları Kılıç Kaya ve Ramis Şiyak da katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, belediye meclis toplantıları ve kent konseyi toplantıları için modern bir toplantı salonu oluşturduklarını hatırlatarak, “Yunusemre’ye yakışır bir solan oldu. Bu toplantı salonu herkesin hizmetine açık. Dernek ve Sivil Toplum Örgütleri her hangi bir faaliyet yapacakları zaman bizlere ulaşabilirler” dedi.

“Yunusemre Belediyesi olarak altıncı ayımızı doldurduk” diyerek sözlerini sürdüren Çerçi, “Değerli kaymakamımız, valimiz bizlere desteklerini verdi. Yeni bir belediye kimliğinin oluşturulması için mesai arkadaşlarımızla beraber önemli bir çalışma ortaya koyduk. Bu altı ay çok başarılı geçti. Belediye hizmetlerinin çok önemli arifesindeyiz. Halkımızın beklentileri yüksek. Yunusemre’nin çok sorunları var. Gaziantep’e muhtarlarımız ile birlikte gezi düzenledik. Antep fıstığı yetiştiriciliği için belediye olarak şehrin geleceği açısından desteğimizi veriyoruz. Gezimiz çok olumlu geçti. Muhtarlarımızla devamlı tema halindeyiz. Örneğin Gaziantep’de bir çok müze vardı. Bizim ise kültürel ve turizm anlamında çok sorunlarımız var. Batı’da olan ve sanayisi gelişmiş bir kent olarak iyi bir durumdayız. Ama bu kentin şehircilik sorunları var. Bunları hep beraber çözeceğiz. Önemli hedeflerimiz var. Ayrıca hayvancılığında gelişmesi adına adımlarımızı attık. Sadece park bahçe ve temizlik değil. Toplumun sağlığından eğitimine, alt yapıdan ulaşıma ve sosyal sorunlara kadar belediyeyi ilgilendiriyor. İşte Kent Konseyi bunun için kurulmuştur. Bizler fikirlere açık olup sorunları çözeceğiz. Sizlerin desteğine ve fikirlerine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Yunusemre’de yeni bir anlayış ve yönetim modeline geçtiklerini vurgulayan Yunusemere Kaymakamı Yüksel Topal, “İlk toplantımız hayırla vesile olsun. İnşallah sizler güzel hizmetlere sebep olursunuz. Belediyemiz ile beraber hizmet verme noktasına geldik. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Belediye ile ortak akıl içerisinde görüşmelerimiz sürüyor. Bu anlayışla ilçeye hizmet vereceğiz. Kent Konseyi’nde görev alacak arkadaşlarımızın her türlü fikirlerine açığız. Sorunların çözümü noktasında sizlerinde bir desteğiniz olması bizleri mutlu eder” şeklinde konuştu.

Toplantıda katılımcılar istek ve görülerini dile getirdi. Daha sonra yönetim kurulu üyeleri kendilerini tanıttı. Ardından konuşan Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, Diyanet-Sen Yunusemre Temsilcisi olduğunu hatırlatarak, “Bu göreve beni layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Yeni kurulan belediyemizin daha güzel işler yapması adına bizler de proje üreterek hizmete katkı sağlayacağız. İnşallah güzel işler yapacağız” dedi.

Toplantıda Yunusemre Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığı’na Halil Arslan seçilirken yapılan oylamayla yönetim kurulu üyeliklerine şu isimler seçildi: “Mehmet Ünlübaş, Bediye Pehlivan, İbrahim Akdoğan, Uğur Özer, Betül Cantezci, Şahin Ayan, Birol Vardar, Yunusemre Şahin.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir