YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NDEN YUNTDAĞI’NA ÇIKARMA

23 Eylül 2014 Salı, 10:34

Yunusemre Belediye Meclisi’nde kırsal bölgelerdeki sorunları çözmek amacıyla kurulan Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu Yuntdağı bölgesindeki mahallere giderek sorunları yerinde inceledi. Komisyon üyeleri Mehmet Arık, Mustafa Gürler Ahmet Karakaş ve Kifayettin Öz, ilk olarak Yuntdağı’nda 9 mahallede sorunları dinleyerek not aldı.

Yunusemre ilçesinde kırsal bölgelerde daha önceden yarım kalan hizmet binalarının tespiti ve bölgedeki sorunları çözmek amacıyla Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu kuruldu. Komisyon üyeleri Yuntdağı bölgesindeki mahallerde yapımı eksik kalan hizmet binalarını ve günümüzde ihtiyaç duyulan hizmetleri tespit ederken mahallelerdeki sorunları da dinlediler.

Komisyonun ilk durağı Büyük Sümbüller Mahallesi oldu. Mahallede yapılan çalışmaların ardından komisyon Otmanlar, Düzlen, Dazyurt, Durasallı, Kışla, Yayla, Siyekli ve Akçaköy mahallerinde sorunları tespit ederek kayıt altına aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir