Yunusemre Belediyesi’nde Beyaz Masa Kuruldu

01 Temmuz 2014 Salı, 15:15

Yunusemre Belediyesi’nde vatandaşın her sorununu çözebilmek amacıyla Beyaz Masa birimi kuruldu.
Yeni nesil belediyecilik hizmetini vatandaşla buluşturmayı amaçlayan Yunusemre Belediyesi, oluşturulan Beyaz Masa birimi ile vatandaşın tüm sorunlarını kayıt altına alarak kısa sürede çözecek. Yunusemreliler dilek, istek ve şikayetlerini Beyaz Masa’ya telefon ile arayarak iletebilecek.

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, kurulan Beyaz Masa birimin halkın tüm sorunlarına cevap vereceğini belirtti.

BEYAZ MASA’YA TELEFON İLE ULAŞILABİLECEK
Hizmetlerin başlaması için önemli bir aşamada olduklarını belirten Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, “Hizmetleri teker teker yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi ise Beyaz Masa. Beyaz Masa’nın kurulama çalışmaların bir hafta önceden başlattık. Bu çalışmanın sonuna geldik. Vatandaşalarımız telefon ile de Beyaz Masa’ya ulaşabilecekler. Aynı zamanda karşıdan yönlendirmeli çalışanlarımız olacak. Beyaz Masa sorumlumuz da olacak. Vatandaşımız hem kendisi gelerek ve ya telefon ederek Beyaz Masa’ya ulaşsın. Hem binanın fiziki hali olarak içerisinde bir kantinimiz ve bahçe içerinde havuz var. Çocuklar için yeşil bir alan var. Huzurlu sakin bir ortam olsun istedik. Özürlü vatandaşlarımızın da gelebileceğini düşünerek, özürlü rampası ile beraber özürlü lavabosu da yaptık. Hizmete başlamadan önceki son hazırlıklarımızı bitiriyoruz. Ramazan’dan sonra da hizmete başlayabiliriz. Beyaz Masa birimi ile de yaklaşık 10 güne kadar hizmete başlayabiliriz. Kısa süre içerisinde de Beyaz Masa biriminin telefon hattını vatandaşalar ile paylaşacağız” dedi.

“YUNUSEMRE BELEDİYESİ YENİ NESİL BELEDİYECİLİKTE İDDİALI OLACAK”
Beyaz Masa’nın görevi hakkında bilgi veren Kılıç Kaya şöyle konuştu: “Belediye deyince akla ne geliyorsa belediyemiz daha da iyisini yapacak. Vatandaşımızın nikah, vergi, park, yol, sokak ile ilgili sorunları olabilir. Beyaz Masa’daki çalışanlarımız bu sorunları kayıt altına alacak. Bizde görevli arkadaşlarımız ile birlikte sorunları çözeceğiz. Vatandaş parkta kırık bir oyuncaktan sokakta yanmayan bir lambaya kadar her sorun için Beyaz Masa’ya gelebilir. Gönlümüzden geçen ilk soruna telefonda Yunusemre Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi cevap versin. Yunsuemre Belediyesi yeni nesil belediyecilikte iddialı olacak. Vatandaşımız bir çok şeyi İnternet üzerinden yapabilecek. Hizmetleri görüp takip edebilecek. Aynı zamanda ödemelerini yapabilecekler. Biz vatandaşımıza bir telefon kadar yakın olacağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir