Yunusemre Belediyesi Proje Yazacak

26 Eylül 2014 Cuma, 13:04

Yunusemre Belediyesi’nin proje üretmek amacıyla eğitim desteği başvurusu, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından onaylandı.

Planlamaya göre Yunusemre Belediyesi, Kalkınma Ajanslarına özellikle büyük miktarda maddi destek içeren projeler yazmak için “proje yazma eğitimi” desteği alacak. Böylece Belediye, proje yazma ve üretiminde öncülük yaparak ilçeye daha büyük hizmetlerin gelmesine olanak sağlayacak. Yunusemre Belediyesi ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Yaklaşık 1 ay önce tamamlanan proje Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve Proje Uzmanı Şerife Yenen tarafından Manisa Zafer Kalkınma Ajansı Ofisine teslim edilmişti. Bu süre içinde teknik incelemeden geçen ve desteklenmek için uygun görülen projenin kabul edildiği Zafer Kalkınma Ajansı tarafından ilan edildi.

PROJE ÜRETİM MERKEZİNİN İLK BAŞARISI

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Oluşturduğumuz farklı birimler ile daha ayrıntılı alanlarda uzmanlaşmayı hedefleyen bir belediyeyiz. Kırsal Kalkınmayı Destekleme, Ulusal Ajans, AB Projeleri ve Kalkınma ajansı projeleri için oluşturduğumuz proje üretim merkezi ise bunlardan sadece biri. Biz biliyoruz ki fark ayrıntılarda gizlidir. Bu yüzden ayrıntılara önem vererek ve dikkat ederek halkımıza hak ettiği ancak alamadığı kaliteli belediyecilik hizmetini vermeyi kendimize bir borç biliyoruz. Proje Üretim Merkezimiz inşallah çok faydalı işlere imza atacak. Halkımızın desteğini bekliyoruz.” dedi.

KAYA: “ARKADAŞLARIMIZI TEBRİK EDİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ise; “Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’nin önderliğinde Yunusemre Belediyesi ailesi olarak halkımıza iyi belediyecilik hizmeti sunmak için çabalıyoruz. Bu anlamda üreteceğimiz projelerle bütçemizi kullanmanın yanı sıra çeşitli kalkınma ajanslarına destekler alarak halkımıza daha çok hizmet üretmeyi planlıyoruz. Arkadaşlarımızın yoğun uğraşlar sonucu ürettiği bu proje ile Zafer Kalkınma Ajansından proje yazma eğitimi alacağız. Bunun neticesinde proje yazma eğitimi alacak arkadaşlarımızdan oluşturacağımız proje ekibimizle daha çok büyük maddi destek içeren kalkınma ajansı projelerine yöneleceğiz. Yunusemre adına bir ilki gerçekleştiren ve kurumsal yapımızın önemli bir ayağını oluşturan bu başarıda pay sahibi olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir