Yunusemre Belediyesi Hızla Kurumsallaşıyor

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 17:54

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, belediye birim müdürleriyle yaptığı toplantıda kurumsallaşma konusunda açıklamalar yaptı. Kaya, “Belediyeyi kurma aşamasını bitirdik. Kurumsallaşma aşamasının sonuna geldik. Yüzde 100 hizmet için gece gündüz, mesai mevhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.

Yunuemre Belediyesi’nde imar, nikah, park ve bahçe başta olmak üzere bir çok birim hizmet vermeye başladı. Belediye bahçesinde Fen İşleri Müdürlüğü, Beyaz Masa gibi önemli birimler hizmete hazır hale getirildi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personel eksiğine rağmen Ramazan etkinliklerini organize etti. Meclis salonu eylül ayına kadar tamamlanacak. Diğer birçok birim faal bir şekilde vatandaşlara hizmet veriyor.

KURUMSAL HAFIZA OLUŞUYOR
Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, kurumsal hafızanın oluşması için sık sık birim müdürleriyle toplantılar düzenliyor. Müdürlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak kurumsallaşmayı hızlandırdıklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Kaya, toplantıların her hafta düzenli olarak gerçekleştirildiğini hatırlattı. Belediyenin son durumuyla ilgili bilgi veren Kılıç Kaya, “Üç aşamalı bir plan ile yola çıkmıştık. Birincisi kurmak, ikincisi kurumsallaşmak ve üçüncüsü hizmete başlamak. Kurma aşamasını bitirdik. Kurumsallaşma aşamasının sonuna geldik. Önümüzdeki süreçte vatandaşımıza hizmet vermeye başlayacağız. Arkadaşlarımızın birbirleriyle ilişkilerini güçlendirmek, neler yaptıklarını görmek ve de kuruma katkılarını sağlayabilmek amacıyla toplanıyoruz. Her pazartesi günü bir önceki haftanın değerlendirilmesi yapıyor ve önümüzdeki hafta yapacaklarımızın değerlendirmesi için müdürlerimizle bir araya geliyoruz. Toplantıda müdürlerimizin görüşünü alarak hangi aşamada olduğumuzu tespit ediyoruz. Bunun sonucunda da proaktif bir yapı oluşuyor. Birimler arası koordinasyon sağlanmış oluyor. “ dedi.

“Belediye hangi aşamada?” sorusunu yanıt veren Kaya, “Hızla büyüyoruz. Örneğin belediyede tam anlamıyla 100 birim hizmet veriyorsa biz 40 birimde hizmet vermeye başladık. Bu kısa sürede 60-80 birime çıkacak. Ve süreç sonunda belediyecilik için yüzde yüz hizmet veren kurumsal bir yapıya kavuşmuş olacağız. Alt yapıyı oluşturmak kolay değil. Sıfırdan bir belediye kuruyoruz. Kurumsal hafızamız yok. Bu yavaş yavaş oturacak. İleride hizmetler daha da profesyonel olarak kendini gösterecektir” diye konuştu.

GECE GÜNDÜZ MESAİ
Kaya, vatandaşlardan biraz daha sabretmelerini isteyerek, “Vatandaş haklı olarak hizmet bekliyor. Vatandaş her zaman haklı. Ancak sıfırdan bir belediye kurduk. Personel yeni, masasından sandalyesine kadar her şey sıfırdan kuruldu. Prosedürler tek tek aşıldı, aşılıyor. Buna rağmen Yunusemre Belediyesi’nin şuan birçok birimini kısa süre faal hale getirdik. Yüzde 100 faal olmak için gece gündüz, mesai mevhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir