Yuntdağı’ndan Olimpik Havuza

23 Ağustos 2014 Cumartesi, 11:22

Manisa’da kırsal kesimlerde sağlıksız ve tehlikeli sulama kanallarına giren çocuklara yönelik bir proje hayata geçirildi.Yunusemre Belediyesi tarafından başlatılan proje ile çocuklar sağlıksız ve tehlikeli sulama kanalları yerine Olimpik Yüzme Havuzu’nda yüzüyor.

İlk olarak Osmancalı ve Akçaköy’de yaşayan 27 çocuk Atatürk Olimpik Havuzu’na götürüldü. Çocuklar antrenörler nezaretinde doyasıya yüzerek eğlendi.

ÇOCUKLAR BAŞKAN ÇERÇİ İLE BULUŞTU

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel öncülüğündeki ekipler tarafından Yuntdağı bölgesindeki Osmancalı ve Akçaköy mahallelerinde yaşayan 27 çocuk Manisa’ya getirildi. Küçük konuklar Yunusemre Belediyesi’nin bahçesinde öğlen yemeği yedi. Çocuklar daha sonra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ile buluştu. Çerçi, çocuklara tişört, şort ve şapka hediye etti. Başkan Çerçi bazı çocuklarını şapkasını kendi elleriyle ayarlayıp onlara yakın ilgi gösterdi.

“PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Sosyal belediyecilik anlayışını her alanda uygulamak istediklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Osmancalı ve Akçaköy’den çocuklarımız var. Onlar bugün bizim misafirlerimiz. Eşofmanlarını, formalarını, şapkalarını giydiler. Gezip, yemeklerini yediler. Ben de onlara katıldım. Havuza girip hocalar eşliğinde yüzme öğrenecekler. Daha önceden şehirdeki çocuklara köye götürmüştük. Köy kültürüyle tanıştılar. Köydeki çocukları ardından lunaparka götürdük. Şimdi ise yaz etkinlikleri kapsamında okullar da kapalıyken çocuklarımızı köyden getirip, havuza götürüyoruz. Projelerimiz devam ediyor.

Çocuklar tebessüm ettikçe biz mutlu oluyoruz” diye konuştu. Çocukların velilerinden izin alınarak getirildiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel, ” Çocukları ile olarak belediyemize götürüp başkanımızla tanıştırdık. Beraber oturup yemek yediler. Daha sonra çocuklarımız havuza götürdük. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Bizler içinde çok güzel oldu. Çoğu çocuğumuz hiç havuza gitmemişti. Biz de buna vesile olduk. Çok güzel bir proje oldu. Projemiz devam edecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.